26-04-2024, 28-04-2024, 01-05-2024

Joika

JOIKA

26 kwietnia (piątek), godz. 17:00
28 kwietnia (niedziela), godz. 17:00
1 maja (środa), godz. 19:15

Kino Zamek

Bilety: 18 zł (ulgowe 16 zł)

dramat, Polska, USA. Nowa Zelandia 2023 (110 min)
Reżyseria James Napier Robertson
Obsada: Talia Ryder, Diane Kruger, Karolina Gruszka, Tomasz Kot, Borys Szyc

Młoda, ambitna balerina opuszcza dom i bliskich w rodzinnym Teksasie dla świata rosyjskiego baletu i jako jedna z pierwszych Amerykanek zostaje przyjęta do Moskiewskiej Akademii Baletu Bolszoj. Pracując z legendarną nauczycielką – Tatyaną Volkovą – Joy Womack trenuje, aby pewnego dnia zostać́ primabaleriną. Za pięknem tańca czai się̨ jednak świat pełen bólu i brutalnej rywalizacji. Joy jest zmuszona przekroczyć́ granice swojej fizyczności i psychiki, kładąc na szali swoje zdrowie, relacje, a być́ może nawet całe swoje życie, w podróży do odkrycia i zrozumienia, co naprawdę̨ oznacza być́ najlepszą.

W produkcji zobaczymy znanych polskich aktorów: Tomasza Kota, Borysa Szyca oraz Karolinę Gruszkę, którzy wystąpią u boku międzynarodowych gwiazd, m.in. Diane Kruger i Talii Ryder. Film jest wizualnym świętem, przedstawiającym nie tylko świat baletu, ale także osobistą, poruszającą historię o dążeniu do perfekcji, pasji i determinacji.

Talia Ruder, wcielająca się w rolę Joy i Diana Kruger, grająca postać Tatiyany Volkovoy, to aktorki, które mają baletowe doświadczenie, co dodaje ich kreacjom autentyczności. Zdjęcia do filmu kręcone były częściowo w Warszawie, której sceneria ma przypominać Moskwę.

Miejsce

Kino Zamek

Bilety

Dorośli
miejsca standardowe 18 zł
Dzieci
miejsca standardowe 16 zł
Kup online

Bilety także do nabycia

  • Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (wejście I z Dziedzińca Menniczego), tel. 91 48 91 630, czynne od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10.00-18.00.
  • Kasa w skrzydle wschodnim (wejście A z Dużego Dziedzińca, I p.), tel. 91 434 83 65, czynna na godzinę przed rozpoczęciem seansu.

Dodatkowe Informacje

Seans odbywa się w Kinie Zamek, które znajduje się na Dużym Dziedzińcu, wejście A, I piętro.