18-03-2020 - 31-03-2020 / Kino Zamek

Kłamstewko

Informujemy, że w trosce o Państwa bezpieczeństwo, zgodnie z wytycznymi Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego zostają zawieszone wszystkie wydarzenia odbywające się w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie do odwołania. Zamek jest nieczynny dla odwiedzających. Więcej informacji 

 

Kłamstewko

18-19 marca (środa – czwartek), godz. 17:15

22 marca (niedziela), godz. 17:30

31 marca (wtorek), godz. 17:00

Chiny, USA 2019, dramat / komedia (98 min.)

Scenariusz i reżyseria Lulu Wang

Pełna wdzięku, serca, humoru i wzruszeń opowieść o rodzinie, która decyduje się ukryć przed ukochaną babcią informację o jej stanie zdrowia i odwiedzić ją tłumnie pod pretekstem absurdalnie wielkiego, hucznego wesela jednego z kuzynów. Gwiazdą filmu okazuje się wschodząca gwiazda Hollywood, rewelacyjna Awkwafina, aktorka i raperka pochodzenia chińsko-koreańskiego, nagrodzona Złotym Globem za rolę w tym filmie. W wyścigu po statuetkę pokonała m.in. Cate Blanchett i Emmę Thompson. Jest także jedną z największych faworytek do nominacji Oscarowych.

Wraz z Zhao Shuzhen, która wcieliła się w rolę babci,  Awkwafina stworzyła aktorski duet, który porusza i bawi do łez. Ta komediowa perełka okrzyknięta została jednym z najlepszych filmów minionego roku przez takie tytuły jak New York Post, czy The Rolling Stone.

 

ZWIASTUN FILMU 

Miejsce

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, Kino Zamek

Bilety

Dorośli
miejsca standardowe 14 zł
Młodzież licealna i studenci
miejsca standardowe 12 zł
Emeryci i renciści
miejsca standardowe 12 zł
Kup online