29-09-2023

Matka siedzi z tyłu

POKAZ PRZEDPREMIEROWY

MATKA SIEDZI Z TYŁU

29 września (piątek), godz. 19:30

Kino Zamek

Bilety: 20 zł

dramat/komedia, Islandia/Estonia 2022 (112 min)
Reżyseria Hilmar Oddsson
Obsada: Þröstur Leó Gunnarsson, Kristbjörg Kjeld, Hera Hilmar

Jón już dawno się poddał. Nie ma wcale ochoty opuszczać domu, ale obiecał to zmarłej matce, która zażyczyła sobie pochówku w konkretnym miejscu. W końcu i tak zawsze mówiła mu, co ma robić. Wsiada więc w samochód, zabiera ze sobą nieboszczkę oraz psa imieniem Breżniew i niespodziewanie wreszcie zaczyna żyć. W czarno-białym komediodramacie Hilmara Oddssona – powracającego do kina po trzynastoletniej przerwie – humor wciąż siłuje się na rękę z wszechogarniającym smutkiem. Po latach izolacji Jón podejrzliwie przygląda się innym ludziom: świętującej urodziny kobiecie, choremu mężczyźnie (znany z Nói albinói Tómas Lemarquis) czy wreszcie grupie ulicznych artystów przemierzających Islandię niczym u „zmarzniętego” Felliniego. „Matka siedzi z tyłu” to kapitalne połączenie czarnej komedii z autentycznym żalem za zmarnowanymi szansami. Na ekranie oczywiście nie mogło też zabraknąć tradycyjnych islandzkich swetrów.

Miejsce

Kino Zamek

Bilety

Dorośli
miejsca standardowe 20 zł
Kup online

Bilety także do nabycia

  • Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (wejście I z Dziedzińca Menniczego), tel. 91 48 91 630, czynne od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10.00-18.00.
  • Kasa w skrzydle wschodnim (wejście A z Dużego Dziedzińca, I p.), tel. 91 434 83 65, czynna na godzinę przed rozpoczęciem seansu.

Dodatkowe Informacje

Seans odbywa się w Kinie Zamek, które znajduje się na Dużym Dziedzińcu, wejście A, I piętro.