12-12-2023

Mechaniczna pomarańcza

60. URODZINY KINA ZAMEK

MECHANICZNA POMARAŃCZA

12 grudnia (wtorek), godz. 18:00

Kino Zamek

Bilety: 18 zł (ulgowe 16 zł)

fantastycznonaukowy, Wielka Brytania/USA 1971 (136 min)
Reżyseria Stanley Kubrick
Obsada: Malcolm McDowell, Patrick Magee, Michael Bates

Chuligan Alex doskonale się bawi kosztem innych: dokonuje rozbojów, gwałtów i kradzieży. Próba transformacji pozbawionego wszelkich zasad moralnych łobuza w porządnego obywatela poprzez brutalne pranie mózgu (nowatorską terapię) stała się osnową przerażającej wizji Kubricka zaczerpniętej z przełomowej powieści Anthony’ego Burgessa, osadzonej gdzieś w nieokreślonej przyszłości. Na ścieżkę dźwiękową filmu składają się m.in. utwory stworzone przez Wendy Carlos na syntezatorze Mooga i klasyki Beethovena. Nastrój osaczenia potęguje wyszukana scenografia utrzymana w duchu dekadenckiego pop-artu. Film wzbudzał ogromne kontrowersje od pierwszych pokazów. Moc oddziaływania filmu nie słabnie: do dziś „Mechaniczna pomarańcza” szokuje i pociąga jednocześnie.

Miejsce

Kino Zamek

Bilety

Dorośli
miejsca standardowe 18 zł
Dzieci
miejsca standardowe 16 zł
Kup online

Bilety także do nabycia

  • Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (wejście I z Dziedzińca Menniczego), tel. 91 48 91 630, czynne od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10.00-18.00.
  • Kasa w skrzydle wschodnim (wejście A z Dużego Dziedzińca, I p.), tel. 91 434 83 65, czynna na godzinę przed rozpoczęciem seansu.

Dodatkowe Informacje

Seans odbywa się w Kinie Zamek, które znajduje się na Dużym Dziedzińcu, wejście A, I piętro.