30-07-2019 / GODZ.22:00 / Dziedziniec Menniczy

Niekoniecznie o Jędrzeju
The waking

Niekoniecznie o Jędrzeju

Polska, 2014, fabularny, 22 min

Reż. Olga Kałagate

Obsada: Aleksandra Konieczna, Marek Kalita, Martyna Peszko

Barbara nie umie pozbierać się po śmierci ukochanego męża. Żyje z dnia na dzień, w mieszkaniu pełnym jego rzeczy. Jej jedynym towarzystwem jest córka oraz niesforny pies. Sytuacja zmienia się diametralnie, gdy pewnego dnia, jak gdyby nigdy nic, do domu powraca zmarły mąż.

 

The waking

 reż. Bartosz Świniarski, (fabularny),

2012, Polska, fabularny, 15 min

Anna i Piotr to małżeństwo, które od dawna stara się o dziecko. Po kilku latach niepowodzeń decyduje się na wynajęcie matki zastępczej – surogatki, młodej kobiety o imieniu Marta, która znajduje się w trudnej sytuacji życiowej.

Marta ma urodzić dla nich dziecko. Małżeństwo upatruje w tym jedynego sposobu na odnalezienie wspólnego szczęścia i spełnienia, bez którego coraz ciężej jest im być razem. Wszyscy troje płyną do Szwecji, gdzie obecnie para zamieszkuje i gdzie ma odbyć się poród. Chcą w ten sposób zniwelować ryzyko, że matka może zmienić zdanie i nie oddać im nowo narodzonego dziecka. Czas spędzony na morzu staje się dla każdego z nich osobistą podróżą. Otaczający ich krajobraz zaczyna w metafizyczny sposób oddziaływać na każde z nich. Za sprawą sił natury i losu dokonuje się w nich przemiana.

Film składa się na 3 portrety ludzi, przeżywających skrajne emocje i stany, które znajdą swoje odbicie w otaczającej ich naturze.

Miejsce

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, Dziedziniec Menniczy

Bilety

wstęp wolny