19-03-2022, 22-03-2022, 25-03-2022 / Kino Zamek

Oczy Tammy Faye

Oczy Tammy Faye

19 marca (sobota), godz. 19:30
22 marca (wtorek), godz. 19:30
25 marca (piątek), godz. 17:00

Kino Zamek, bilety 14 i 12 zł

  • dramat, USA 2021 (126 min)
  • Reżyseria Michael Showalter
  • Obsada: Jessica Chastain, Andrew Garfield, Cherry Jones

Ponad 30 lat temu zdawało się, że prawie każdy ma wyrobione zdanie na temat Tammy Faye Bakker, podczas gdy w rzeczywistości nikt nie znał kobiety, którą wszyscy znali jako osobowość telewizyjną. Producentka i odtwórczyni głównej roli Jessica Chastain, jako dziecko lat ’80 XX w. po raz pierwszy usłyszała o Jimie i Tammy Faye, kiedy ich imperium zawaliło się na oczach telewidzów w całym kraju. Tammy Faye była rozpoznawalna dzięki charakterystycznemu makijażowi i żywej osobowości, a jej wizerunek zdobił okładki prawie wszystkich tabloidów na półkach przy supermarketowych kasach. Wiele lat później, obejrzawszy cieszący się uznaniem dokument Fentona Baileya i Randy’ego Barbato pod tym samym tytułem („The Eyes of Tammy Faye”), Chastain z zaskoczeniem odkryła, że Tammy Faye była kimś więcej, niż tylko nagłówkiem prasowym. Bakker była uczciwą i szczerze wierzącą osobą dostrzegającą znaczącą rolę, jaką mizoginia i kultura tabloidowa odegrały w jej publicznym upokorzeniu.

W świecie, gdzie posiadający władzę mężczyźni, zajmujący się religią i innymi dziedzinami życia, unikają konsekwencji wywoływanych skandali, Tammy Faye zdecydowanie się wyróżnia. W odróżnieniu od męża, nigdy nie odwróciła się od swojej wiary, ani nie porzuciła swojej wersji łagodnego i kochającego Boga na rzecz Boga karzącego. Dzięki temu, że jej serce pozostało otwarte na doświadczenia innych, była kochana pomimo uchybień i uniezależniła się od wizerunku teleewangelistki i gwiazdy tabloidów.

NOMINACJA DO OSCARA 2022 DLA JESSIKI CHASTAIN ZA GŁÓWNĄ ROLĘ KOBIECĄ.

Miejsce

Kino Zamek

Bilety

Dorośli
miejsca standardowe14 zł
Młodzież licealna i studenci
miejsca standardowe12 zł
Emeryci i renciści
miejsca standardowe12 zł
Kup online

Bilety także do nabycia

  • Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (wejście I z Dziedzińca Menniczego), tel. 91 48 91 630, czynne od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10.00-18.00.
  • Kasa w skrzydle wschodnim (wejście A z Dużego Dziedzińca, I p.), tel. 91 434 83 65, czynna od wtorku do niedzieli w godzinach: wtorek – niedziela 10.00 – 18.00. W poniedziałki kasa nieczynna. Dodatkowo kasa jest czynna do czasu rozpoczęcia seansów filmowych.

Dodatkowe Informacje

-