24-02-2023

Odbicie

ODBICIE

WYDARZENIE SPECJALNE
24 lutego (piątek), godz. 20:00

Kino Zamek

Bilety: 18 zł (ulgowe 16 zł)

dramat, Ukraina 2021 (125 min)
Reżyseria Walentyn Wasjanowicz
Obsada: Roman Lutskyi, Nika Myslytska, Nadia Levchenko

Ukraiński chirurg Serhij zostaje schwytany przez rosyjskie siły zbrojne w strefie konfliktu we wschodniej Ukrainie i podczas pobytu w niewoli jest narażony na przerażające sceny upokorzenia, przemocy oraz obojętności wobec ludzkiego życia. Po uwolnieniu wraca do swojego wygodnego mieszkania klasy średniej i próbuje znaleźć cel w życiu, odbudowując relacje z córką i byłą żoną. Uczy się na nowo, jak być człowiekiem, jak być ojcem i pomagać córce, która potrzebuje jego miłości i wsparcia. Film nagrodzony: MFF Toronto 2021: nominacja dla najlepszego reżysera; MFF Wenecja 2021: nominacja dla najlepszego filmu. Seans w Kinie Zamek zorganizowany został w rocznicę napaści Rosji na Ukrainę, wybuchu wojny w tym kraju, na znak poparcia dla Ukrainy walczącej o swoją wolność.

Na zdjęciu młoda para: kobieta i mężczyzna. Mężczyzna obejmuje kobietę.

Miejsce

Kino Zamek

Bilety

Dorośli
miejsca standardowe 18 zł
Dzieci
miejsca standardowe 16 zł
Kup online

Bilety także do nabycia

  • Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (wejście I z Dziedzińca Menniczego), tel. 91 48 91 630, czynne od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10.00-18.00.
  • Kasa w skrzydle wschodnim (wejście A z Dużego Dziedzińca, I p.), tel. 91 434 83 65, czynna na godzinę przed rozpoczęciem seansu.

Dodatkowe Informacje

Seans odbywa się w Kinie Zamek, które znajduje się na Dużym Dziedzińcu, wejście A, I piętro.