06-02-2022, 08-02-2022, 11-02-2022, 16-02-2022 / Kino Zamek

Odkupienie

Odkupienie (PREMIERA)

6 lutego (niedziela), godz. 17:00
8 lutego (wtorek), godz. 19:30
11 lutego (piątek), godz. 17:00
16 lutego (środa), godz. 17:00

Kino Zamek, bilety 14 i 12 zł

  • dramat, USA 2021 (101 min)
  • Reżyseria Fran Kranz
  • Obsada: Jason Isaacs, Martha Plimpton, Ann Dowd, Reed Birney

Przejmujący dramat o zwyczajnych ludziach, którzy stanęli w obliczu niecodziennej tragedii… Niecodziennej, a która może przydarzyć się każdemu z nas. Film „Odkupienie” z wybitnymi rolami Jasona Isaacsa, Marthy Plimpton, Ann Dowd i Reeda Birney’a był sensacją na festiwalu w Sundance.
Wiele lat po niewyobrażalnej tragedii, która połączyła ich losy, dwie pary rodziców siadają naprzeciwko siebie w przykościelnej salce, aby odbyć najtrudniejszą rozmowę swojego życia. Początkowo onieśmieleni, z czasem odsłaniają się coraz bardziej, pozwalając, aby emocje wzięły górę i doprowadziły do dramatycznego, chwytającego za serce finału. W poruszającym debiucie, scenarzysta i reżyser Fran Kranz zabiera widzów w podróż po odkupienie w głąb największych lęków, żalu i gniewu.
Dramat „Odkupienie” został bardzo dobrze przyjęty przez widzów i krytyków m.in. na festiwalu filmowym w Sundance. Dotkliwy, wzruszający, zmuszający do myślenia – z recenzji Deadline, Wstrząsający i oczyszczający seans, znakomite aktorstwo i scenariusz – Screen International, Poczujecie, jakbyście dotknęli prawdy – Variety, Intymny i szczery film o rozmowach, których Amerykanie nie mogą odbyć – IndieWire.
Film ma już na swoim koncie nagrodę Roberta Altmana przyznawaną podczas Film Independent Spirit Awards dla reżysera, reżysera castingu i obsady, a także nominacje do nagród: Critics’ Choice Awards dla Ann Dowd – najlepsza aktorka drugoplanowa, Hollywood Critics Association dla Jasona Isaacsa – najlepszy aktor drugoplanowy, za najlepszy scenariusz, najlepszy debiut pełnometrażowy i najlepszy film niezależny oraz Film Independent Spirit Awards – nominacja dla Frana Kranza za najlepszy scenariusz (debiut).

Miejsce

Kino Zamek

Bilety

Dorośli
miejsca standardowe14 zł
Młodzież licealna i studenci
miejsca standardowe12 zł
Emeryci i renciści
miejsca standardowe12 zł
Kup online

Bilety także do nabycia

  • Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (wejście I z Dziedzińca Menniczego), tel. 91 48 91 630, czynne od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10.00-18.00.
  • Kasa w skrzydle wschodnim (wejście A z Dużego Dziedzińca, I p.), tel. 91 434 83 65, czynna od wtorku do niedzieli w godzinach: wtorek – niedziela 10.00 – 18.00. W poniedziałki kasa nieczynna. Dodatkowo kasa jest czynna do czasu rozpoczęcia seansów filmowych.

Dodatkowe Informacje

-