04-03-2020 - 22-03-2020 / Kino Zamek

Parasite. W czerni i bieli

Informujemy, że w trosce o Państwa bezpieczeństwo, zgodnie z wytycznymi Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego zostają zawieszone wszystkie wydarzenia odbywające się w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie do odwołania. Zamek jest nieczynny dla odwiedzających. Więcej informacji 

 

Parasite. W czerni i bieli

4-5 marca (środa – czwartek), godz. 19:15

11 marca (środa), godz. 16:45

13 marca (piątek), godz. 16:45

22 marca (niedziela), godz. 15:00

Korea Południowa 2019, komedia / thriller (132 min.)

Reżyseria: Joon-ho Bongo,

Obsada: Kang-ho Song, Seon-gyun Lee, Yeo-jeong Jo, Woo-sik Choi.

 

Mistrzowska, trzymająca w napięciu opowieść, w której czworo ludzi bez przyszłości wpada na pomysł przekrętu doskonałego. Kierowca bez pracy, gospodyni bez domu, student bez kasy i dziewczyna bez perspektyw wspólnie stworzą perfekcyjny plan: jak w najkrótszym czasie stać się kimś i zająć miejsce bogaczy. Film jest „czarnym koniem” tegorocznego oscarowego wyścigu. Nominowany w sześciu kategoriach. Żaden koreański film nie otrzymał wcześniej tylu nominacji. Twórcy mają już na swoim koncie blisko 150 innych wyróżnień, w tym m.in. Złoty Glob za najlepszy film zagraniczny.

W świecie, w którym liczy się tylko wydajność i sukces, trudno jest przechytrzyć system i zawalczyć o siebie. Wymaga to przekroczenia cienkiej granicy między tym, co jeszcze dozwolone, a tym, co absolutnie zabronione.

Zdobywca czterech Oscarów 2020, w tym za najlepszy film oraz reżyserię.

 

ZWIASTUN FILMU 

Miejsce

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, Kino Zamek

Bilety

Dorośli
miejsca standardowe 14 zł
Młodzież licealna i studenci
miejsca standardowe 12 zł
Emeryci i renciści
miejsca standardowe 12 zł
Kup online