03-12-2021 do 05-12-2021 / Kino Zamek

Polski Dokument 2021: Niezwykli, silni, genialni

Polski Dokument 2021: Niezwykli, silni, genialni
Żuławski, Boniecki, Krafftówna, Herbert i Rola

3-5 grudnia 2021

Kino Zamek zaprasza na przegląd najnowszych polskich filmów dokumentalnych, które poświęcone są wybitnym postaciom życia artystycznego i społecznego. Reżyser Andrzej Żuławski, poeta Zbigniew Herbert, ksiądz Adam Boniecki, ceniona sportsmenka Aleksandra Rola i niezwykła aktorka Barbara Krafftówna, to nietuzinkowe i powszechnie szanowane osobistości, których życiowe losy prawdziwie poruszają. Warto poznać te historie, bo skrywają one wielkie emocje i dokumentalną prawdę. W większości przypadków filmy te będzie można zobaczyć w Szczecinie premierowo.
Zaprosiliśmy do udziału w przeglądzie filmy, które bardzo się wyróżniają w tegorocznej produkcji dokumentalnej, ale sięgnęliśmy też po nieco starszy, bardzo piękny, mądry i ciągle aktualny film o księdzu Bonieckim, którego mądrość życiowa zachwyca i inspiruje. Potrzebujemy takich spotkań – mówi Krzysztof Spór z Kina Zamek. – Historia reżysera i najsłynniejszego polskiego filmu, który nigdy nie powstał w zamierzonym kształcie, trudne i poruszające losy Zbigniewa Herberta, niezwykły świat Barbary Krafftówny oraz w kontrze do tej poezji, opowieść o młodej kobiecie, która pięściami toruje sobie drogę przez życie. Każda z tych postaci to osobowość niezwykła, silna, genialna – dodaje.

W 2022 roku Kino Zamek planuje kontynuować spotkania z nowymi polskimi filmami dokumentalnymi, ich bohaterami i twórcami. – Mamy nadzieję, że ten rodzaj filmów spotka się z zainteresowaniem widzów, a Kino Zamek w Szczecinie stanie się miejscem znanym z pokazywania polskich filmów dokumentalnych i wypełni znaczącą lukę w repertuarowych propozycjach naszego miasta” – dodają organizatorzy przeglądu. Jeszcze w grudniu w Kinie Zamek będzie można zobaczyć dokument Tomasza Wolskiego „1970”, ale to już inna historia…

 

PROGRAM PRZEGLĄDU POLSKI DOKUMENT 2021: NIEZWYKLI, SILNI, GENIALNI

UCIECZKA NA SREBRNY GLOB
3 grudnia (piątek), godz. 19:30

xABo. KSIĄDZ BONIECKI
4 grudnia (sobota), godz. 15:30

FURIA
4 grudnia (sobota), godz. 17:30

HERBERT. BARBARZYŃCA W OGRODZIE
5 grudnia (niedziela), godz. 17:30

KRAFFTÓWNA W KRAINIE CZARÓW
5 grudnia (niedziela), godz. 19:30

Miejsce

Kino Zamek

Bilety

Dorośli
miejsca standardowe 14 zł
Młodzież licealna i studenci
miejsca standardowe 12 zł
Emeryci i renciści
miejsca standardowe 12 zł
Kup online

Bilety także do nabycia

  • Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (wejście I z Dziedzińca Menniczego), tel. 91 48 91 630, czynne od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10:00-18:00
  • Kasa w skrzydle wschodnim (wejście A z Dużego Dziedzińca, I p.), tel. 91 434 83 65, czynna od wtorku do niedzieli w godzinach: wtorek – niedziela 10:00 – 18:00. W poniedziałki kasa nieczynna. Dodatkowo kasa jest czynna do czasu rozpoczęcia seansów filmowych.

Dodatkowe Informacje

-