10-12-2023

Powiększenie

60. URODZINY KINA ZAMEK

POWIĘKSZENIE

10 grudnia (niedziela), godz. 17:00

Kino Zamek

Bilety: 18 zł (ulgowe 16 zł)

dramat, Wielka Brytania/Włochy/USA 1966 (111 min)
Reżyseria Michelangelo Antonioni
Obsada: David Hemmings, Vanessa Redgrave, Sarah Miles

„Powiększenie” było pierwszym filmem Antonioniego zrealizowanym i rozgrywającym się poza rodzinnym krajem włoskiego reżysera. Akcja toczy się w Londynie, który stał się wówczas stolicą młodzieżowej mody i kultury oraz znakiem zmieniającej się obyczajowości. Bohaterem jest fotografik Thomas (David Hemmings). Tym samym znajdujemy się na ekranie jakby w środku owego „młodego miasta” i obcujemy z bohaterem, którego profesja jest zarazem symbolem opisywanej rzeczywistości, jak i przedmiotem powszechnych marzeń i pożądań. Fabuła jest bardziej dynamiczna niż w poprzednich filmach reżysera, opiera się na elementach dramaturgii zdarzeń i kina sensacyjnego. Na początku śledzimy Thomasa zarówno usiłującego podpatrywać ludzkie życie, jak i przeprowadzającego sesje zdjęciowe z modelkami. Potem obserwujemy go fotografującego z ukrycia parę zakochanych w parku. Przeciwko temu z dziwnym niepokojem i nazbyt gwałtownie reaguje sfotografowana dziewczyna (Vanessa Redgrave). Zaintrygowany bohater wywołuje w pracowni naświetlony film, dokonuje powiększeń i na ich podstawie przeprowadza swoiste śledztwo dokonując zdumiewającego odkrycia.

 

Miejsce

Kino Zamek

Bilety

Dorośli
miejsca standardowe 18 zł
Dzieci
miejsca standardowe 16 zł
Kup online

Bilety także do nabycia

  • Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (wejście I z Dziedzińca Menniczego), tel. 91 48 91 630, czynne od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10.00-18.00.
  • Kasa w skrzydle wschodnim (wejście A z Dużego Dziedzińca, I p.), tel. 91 434 83 65, czynna na godzinę przed rozpoczęciem seansu.

Dodatkowe Informacje

Seans odbywa się w Kinie Zamek, które znajduje się na Dużym Dziedzińcu, wejście A, I piętro.