08-04-2022, 10-04-2022 / GODZ.19:00 / Kino Zamek

Przegląd krótkometrażowych filmów nominowanych do Oscara

PRZEGLĄD KRÓTKOMETRAŻOWYCH FILMÓW NOMINOWANYCH DO OSCARA

Oscary przyznawane przez Amerykańską Akademię Filmową to jedne z najbardziej prestiżowych nagród w świecie kina. Nominacje ogłaszane są w kilkunastu kategoriach, a wśród nich również dla najlepszych filmów krótkometrażowych. Krótkie metraże najczęściej pokazywane są w zestawach po kilka produkcji – jedna wizyta w kinie to zanurzenie się w spektrum opowieści, emocji i doświadczeń wizualnych naraz! To niesamowite, inspirujące historie zaklęte w krótkiej, innowacyjnej formie. Pokazy nominowanych do Oscara filmów krótkometrażowych to świetna okazja, by przyjrzeć się najlepszym produkcjom krótkometrażowym ostatniego sezonu, skumulowanym w jedno wyjątkowe doświadczenie filmowe.

8 kwietnia (piątek), godz. 19:00

10 kwietnia (niedziela), godz. 19:00
 

OSCARY 2022: NAJLEPSZE KRÓTKOMETRAŻOWE FILMY ANIMOWANE

8 kwietnia (piątek), godz. 19:00

Kino Zamek

Bilety: 14 i 12 zł

Pięć nietuzinkowych opowieści – każda namalowana na ekranie inną animowaną kreską. Widzowie poznają przygody małego ptaszka adoptowanego przez rodzinę myszy, który postanawia w końcu rozwinąć skrzydła. Zobaczą, co wspólnego mogą mieć ze sobą delikatna baletnica i szorstki bokser. Odkryją dlaczego członkowie pewnej ekscentrycznej rodziny popadają w obsesję na punkcie wszystkiego, czego się tkną i jakie pytania zadaje swojemu psu agentka służb specjalnych, by na końcu dosiąść się do anonimowego stolika w zanurzonej w papierosowym dymie kawiarni i wspólnie z odpowiedzieć sobie na pytanie „Czym tak właściwie jest dziś miłość?”
 
Filmy w programie:

 • Robin Robin
 • Boxballet
 • Affairs of the Art
 • Bestia
 • The Windshield Wiper

Łączny czas programu filmów nominowanych do Oscara w kategorii Najlepszy Krótkometrażowy Film Animowany (czas filmów + materiały dodatkowe będące integralną częścią kopii): 97 minut.

OSCARY 2022: NAJLEPSZE KRÓTKOMETRAŻOWE FILMY AKTORSKIE

10 kwietnia (niedziela), godz. 19:00

Kino Zamek

Bilety: 14 i 12 zł

Pięć wyjątkowych filmów, historii i pełnokrwiści bohaterowie, w tym nominowany do Oscara polski film „Sukienka”. Widzowie będą towarzyszyć Henrikowi, który z jakiegoś powodu za wszelką cenę musi zaśpiewać karaoke, czy Mateo, który znalazł się w sytuacji bez wyjścia (dosłownie!). Poznają pragnienia pracującej w przydrożnym motelu niskorosłej Julii, której życie zmienia się, gdy poznaje przystojnego kierowcę ciężarówki; lęki brytyjskiej rodziny, której spokojne życie w ułamku sekundy rozpada się na kawałki i dylematy nastoletniej Sezim z Kirgistanu, która staje przed wyborem między wolnością, a poszanowaniem tradycji.
 
Filmy w programie:

 • On My Mind
 • Please Hold
 • Sukienka
 • The Long Goodbye
 • Ala Kacchu – Take and Run

Łączny czas programu filmów nominowanych do Oscara w kategorii Najlepszy Krótkometrażowy Film Aktorski (czas filmów + materiały dodatkowe będące integralną częścią kopii): 121 minut.

Miejsce

Kino Zamek

Bilety

Dorośli
miejsca standardowe 14 zł
Dzieci
miejsca standardowe 12 zł
Emeryci i renciści
miejsca standardowe 12 zł
Kup online

Bilety także do nabycia

 • Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (wejście I z Dziedzińca Menniczego), tel. 91 48 91 630, czynne od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10.00-18.00.
 • Kasa w skrzydle wschodnim (wejście A z Dużego Dziedzińca, I p.), tel. 91 434 83 65, czynna od wtorku do niedzieli w godzinach: wtorek – niedziela 10.00 – 18.00. W poniedziałki kasa nieczynna. Dodatkowo kasa jest czynna do czasu rozpoczęcia seansów filmowych.

Dodatkowe Informacje

-