04-02-2022, 09-02-2022, 10-02-2022 / Kino Zamek

Spencer

Spencer

4 lutego (piątek), godz. 19:30
9 lutego (środa), godz. 17:00
10 lutego (czwartek), godz. 17:00

Kino Zamek, bilety 14 i 12 zł

  • dramat, Niemcy/Chile/Wielka Brytania/USA 2021 (111 min)
  • Reżyseria Pablo Larrain
  • Obsada: Kristen Stewart, Timothy Spall, Sally Hawkins

Małżeństwo Księżnej Diany i Księcia Karola już od długiego czasu ma się źle. Plotki o rozwodzie nie ustają. Rodzina królewska spędza święta Bożego Narodzenia w Rezydencji Królewskiej w Sandringham. Wszyscy ucztują, strzelają i polują. Diana zna te zwyczaje, lecz w tym roku wszystko przejdzie gruntowne zmiany. „Spencer” przedstawia, co mogło się zdarzyć podczas tych kilku pamiętnych dni.
Podczas zeszłorocznych festiwali filmowych w Wenecji, Telluride i Toronto jedno nazwisko było na ustach wszystkich: Kristen Stewart. Aktorka, znana na całym świecie z roli Belli w sadze „Zmierzch” i mająca na koncie wiele docenianych przez krytyków i publiczność występów, porwała widzów swoją kreacją w filmie „Spencer”, w którym wcieliła się w księżnę Dianę. „Powalająca”, „oszałamiająca”, „olśniewająca”, „zapierająca dech”, „najlepsza w całej swojej karierze” – tak najczęściej pisali o niej i mówili uczestnicy tych wydarzeń, dodając na ogół, że oto wyścig po Oscary już wystartował, a Stewart zajmuje w nim strategiczną pozycję. Sam film również wzbudził wiele emocji. Nazwano go zniewalającą baśnią, absolutnym triumfem i najgłębszym filmem biograficznym od lat. Wiele ciepłych słów doczekała się także muzyka Jonny’ego Greenwooda.
Reżyserem filmu jest Pablo Larrain, twórca takich filmów, jak „Jackie” i producent zdobywcy Oscara „Fantastycznej kobiety”.

Miejsce

Kino Zamek

Bilety

Dorośli
miejsca standardowe 14 zł
Młodzież licealna i studenci
miejsca standardowe 12 zł
Emeryci i renciści
miejsca standardowe 12 zł
Kup online

Bilety także do nabycia

  • Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (wejście I z Dziedzińca Menniczego), tel. 91 48 91 630, czynne od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10.00-18.00.
  • Kasa w skrzydle wschodnim (wejście A z Dużego Dziedzińca, I p.), tel. 91 434 83 65, czynna od wtorku do niedzieli w godzinach: wtorek – niedziela 10.00 – 18.00. W poniedziałki kasa nieczynna. Dodatkowo kasa jest czynna do czasu rozpoczęcia seansów filmowych.

Dodatkowe Informacje

-