19-10-2020 / Zamek Książąt Pomorskich

Szarlatan

Szarlatan

27 października (wtorek) godz. 19:15
28 października (środa) godz. 19:15
29 października (czwartek) godz. 17
30 października (piątek) godz. 17

  • dramat, Czechy/Irlandia/Polska / Słowacja 2020 (118 min)
  • Reżyseria Agnieszka Holland
  • Scenariusz Mark Epstein
  • Obsada: Ivan Trojan, Juraj Loj, Josef Trojan, Jaroslava Pokorná, Vladimír Polívka, Joachim Paul Assböck, Jana Kvantíková

Opowieść o Janie Mikolášku, znanym czechosłowackim uzdrowicielu, człowieku który zapragnął okiełznać naturę. Ze swoich umiejętności słynął w całych Czechach, a wśród jego pacjentów byli m.in. angielski król Jerzy VI, prezydent przedwojennej Czechosłowacji Tomas Masaryk, a także komunistyczny premier powojennej Czechosłowacji Antonín Zápotocký, który zapewnił Mikoláškowi polityczną nietykalność. Skończyła się ona wraz ze śmiercią Zápotockýego, kiedy władze zdecydowały się na wtrącenie uzdrowiciela do więzienia. Sława Jana Mikoláška, choć początkowo była błogosławieństwem, z czasem stała się przekleństwem.
Agnieszka Holland – najważniejsza polska reżyser i zarazem jedna z najwybitniejszych autorek światowego kina gromadzi w swoim najnowszym filmie najważniejsze wątki swojej twórczości. Bierze na warsztat postać geniusza, obserwuje relacje człowieka z przyrodą, przygląda się wierze, która czyni cuda i po raz kolejny jest przewodniczką po paradoksach XX wieku.

Regulamin wydarzeń kulturalnych organizowanych w sali Kina Zamek – pobierz (PDF)

Oświadczenie o stanie zdrowia – pobierz (docx)

Miejsce

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, Sala Kina Zamek

Bilety

Dorośli
miejsca standardowe 14 zł
Młodzież licealna i studenci
miejsca standardowe 12 zł
Emeryci i renciści
miejsca standardowe 12 zł
Kup online