21-10-2020 - 26-10-2020 / wydarzenie online

Szczecin Film Festival (SEFF)

Szczecin Film Festival to coroczne wydarzenie filmowe, organizowane przez Stowarzyszenie OFFicyna, które bada granice kina, a jego główną misją jest twórcze poszukiwanie.

Część konkursowa SEFF odkrywa i prezentuje najciekawsze i najnowsze propozycje twórców z całego świata w następujących sekcjach:

  • KONKURS EUROPEJSKI – kino dokumentalne poszerzające i przełamujące postrzeganie gatunku.
  • TELEFON ART – międzynarodowy konkurs filmów nakręconych telefonem komórkowym lub innym „podręcznym” sprzętem rejestrującym obraz i dźwięk.
  • ZACHODNIOPOMORSKIE SHORTY – najnowsze i najciekawsze produkcje filmowe twórców związanych z województwem zachodniopomorskim.

W festiwalowych konkursach – Europejskim, Zachodniopomorskich Shortów i Telefon Art – zobaczymy prawie 50 produkcji z kilkunastu krajów świata. SEFF to niemal 40 wydarzeń towarzyszących, projekcji, spotkań z twórcami, interaktywnych warsztatów SEFF MINI dla młodych miłośników X muzy, forów branżowych, strefy chillout i muzyki. SEEF gościć będzie wspaniałe polskie reżyserki – Agnieszkę Holland i Kingę Dębską oraz wybitnych mężczyzn świata filmu – Michała Sobocińskiego i Marcina Borchardta. W programie także – Przekraczanie Granic – intermedialne spotkanie poświęcone przyszłości nowych mediów z niepowtarzalnym Tomaszem Raczkiem.

Z uwagi na pandemię SEFF’20 odbywa się częściowo online. Wydarzenia w realu będą realizowane z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Na festiwalowej mapie wydarzeń swoje miejsce ma także Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie.

Szczegółowy program i informacje na stronie internetowej festiwalu Szczecin Film Festival

Miejsce

wydarzenie online

Bilety