11-11-2022

Szkice z Polski

SZKICE Z POLSKI

11 listopada (piątek), godz. 17:00

Kino Zamek

Bilety: 20 zł

Dokumentalny, Belgia 1920-1931 (56 min)
Reżyseria Maurice Bekaert

„Szkice z Polski” to jeden z dwóch zachowanych amatorskich – zapisanych jednak na taśmie 35 mm – filmów podróżniczych Maurice’a Bekaerta (oba znajdują się w zbiorach Cinémathèque royale de Belgique). Bekaert był prawnikiem, ale w pewnym momencie związał swoją karierę zawodową z działalnością handlową. To pozwoliło mu odwiedzać wiele krajów i przy okazji oddać się nowej pasji – filmowaniu. Niespotykana w amatorskich produkcjach jakość zdjęć, a także czas ich powstania sprawiają, że Szkice… są jednym z najciekawszych i unikatowych obrazów życia w przedwojennej Polsce.

SZCZECIŃSKA PREMIERA!

Muzykę na żywo do filmu wykona ceniona kompozytorka, aranżerka i pianistka, laureatka konkursów kompozytorskich Liliana Kostrzewa. Seans filmu poprzedzi wprowadzenie Krzysztofa Spóra, dziennikarza filmowego i wielbiciela klasyki filmowej.

 

Miejsce

Kino Zamek

Bilety

Dorośli
miejsca standardowe 20 zł
Kup online

Bilety także do nabycia

  • Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (wejście I z Dziedzińca Menniczego), tel. 91 48 91 630, czynne od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10.00-18.00.
  • Kasa w skrzydle wschodnim (wejście A z Dużego Dziedzińca, I p.), tel. 91 434 83 65, czynna od wtorku do niedzieli w godzinach: wtorek – niedziela 10.00 – 18.00. W poniedziałki kasa nieczynna. Dodatkowo kasa jest czynna do czasu rozpoczęcia seansów filmowych.

Dodatkowe Informacje

Seans odbywa się w Kinie Zamek, które znajduje się na Dużym Dziedzińcu, wejście A, I piętro.