13-12-2023

Trzeba zabić tę miłość

60. URODZINY KINA ZAMEK

TRZEBA ZABIĆ TĘ MIŁOŚĆ

13 grudnia (środa), godz. 18:00

Kino Zamek

Bilety: 18 zł (ulgowe 16 zł)

dramat/kryminał, Polska 1972 (92 min)
Reżyseria Janusz Morgenstern
Obsada: Jadwiga Jankowska-Cieślak, Andrzej Malec

Młodzi bohaterowie “Trzeba zabić tę miłość”, wchodząc w dorosłe życie, zetknęli się od razu z jego brutalnością, z nieuczciwością osób dojrzałych. I akceptują bez sprzeciwu zastane układy obyczajowe. Po premierze filmu podkreślano, że jest to jeden z nielicznych polskich obrazów bez zbędnego moralizatorstwa i ubarwiania przedstawiających rzeczywistą sytuację młodych ludzi na przełomie lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Początkowo miał nosić tytuł “Odliczanie czasu”. “Gdzieś startują rakiety na Księżyc. Odlicza się – trzy, dwa, jeden, zero… W miłości istnieje też ten moment odliczania czasu w dół. Od najwyższego napięcia uczuciowego – do zera. Od uniesienia do obojętności. Od nadziei do rezygnacji. Zero przy starcie w kosmos może być początkiem triumfu. Na zerze kończy się odliczanie miłości” – mówił scenarzysta Janusz Głowacki.

Miejsce

Kino Zamek

Bilety

Dorośli
miejsca standardowe 18 zł
Dzieci
miejsca standardowe 16 zł
Kup online

Bilety także do nabycia

  • Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (wejście I z Dziedzińca Menniczego), tel. 91 48 91 630, czynne od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10.00-18.00.
  • Kasa w skrzydle wschodnim (wejście A z Dużego Dziedzińca, I p.), tel. 91 434 83 65, czynna na godzinę przed rozpoczęciem seansu.

Dodatkowe Informacje

Seans odbywa się w Kinie Zamek, które znajduje się na Dużym Dziedzińcu, wejście A, I piętro.