28-12-2020 do 10-01-2021 / wydarzenie online

Urodziny Kina Zamek

Urodziny Kina Zamek

Internetowe Spotkania w Kinie Zamek

premiera: 28 grudnia 2020, godz. 18:00

prowadzenie: Krzysztof Spór

Kino Zamek zainaugurowało swoją działalność w grudniu 1963 roku. Z okazji kolejnych urodzin Kina, Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie rozpoczyna cykl spotkań wideo, z przedstawicielami polskiego kina, kinematografii i branży filmowej.

Data publikacji pierwszego materiału nawiązuje także do innego przełomowego wydarzenia. 28 grudnia 1895 roku w Grand Cafe w Paryżu bracia Lumière zaprezentowali publiczności swoje pierwsze filmy i datę tę uznaje się za dzień narodzin kina.

Pierwszym gościem „Internetowych Spotkań w Kinie Zamek” będzie Marcin Pieńkowski, dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty. To najważniejsze filmowe wydarzenie w Polsce, corocznie skupiające na sobie uwagę licznych gości, mające rzesze fanów także w Szczecinie. Z Marcinem Pieńkowskim rozmawiamy o mijającym roku filmowym i nadziejach związanych z rokiem kolejnym, o wyzwaniach przed jakimi stoi dziś branża filmowa i festiwalowa, o tym co zmieni się zapewne także w naszym życiu i jak wyglądało będzie kino po pandemii.

Gospodarzem „Internetowych Spotkań w Kinie Zamek” będzie Krzysztof Spór , dziennikarz filmowy i autor bloga „Spór w kinie”, który pod koniec 2020 roku dołączył do zespołu Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

 

Miejsce

wydarzenie online

Bilety