19-04-2021 do 18-05-2021 / Zamek Książąt Pomorskich

XIII Konkurs ZFF Pomerania Film

Zachodniopomorski Fundusz Filmowy Pomerania Film ogłasza rozpoczęcie XIII Konkursu na wsparcie produkcji filmowej.

Donatorami Konkursu są Województwo Zachodniopomorskie, Miasto Szczecin i Miasto Koszalin, a do rozdysponowania jest 600 tysięcy złotych.

Termin dostarczenia wniosków upływa 18 maja 2021.

W kolejny rok działalności ZFF wkracza z nową stroną internetową, nowym formularzem aplikacyjnym oraz propozycją wspierającą zrównoważoną produkcję filmową.

 

Do Konkursu zgłaszane mogą być projekty filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych, etiud, seriali oraz innego rodzaju produkcji filmowej. Regulamin Konkursu, nowy formularz aplikacyjny oraz wszystkie niezbędne dokumenty znaleźć można na nowej stronie internetowej ZFF Pomerania Film mieszczącej się pod adresem www.pomeraniafilm.pl

 

Działający w strukturze Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie  Zachodniopomorski Fundusz Filmowy Pomerania Film dołączył do większości Regionalnych Funduszy Filmowych w Polsce, które ujednoliciły w tym roku Formularz aplikacyjny. Przyjęte rozwiązanie pozwoli zaoszczędzić czas i energię polskich producentów, a co najważniejsze sprawi, że proces aplikacyjny stanie się znacznie prostszy.

 

Wnioski aplikacyjne należy składać do 18 maja zarówno w wersji elektronicznej jak i papierowej. Wniosek wraz z załącznikami w formie elektronicznej powinien zostać przesłany na adres zff@zamek.szczecin.pl. Wnioski w wersji papierowej należy składać w siedzibie Instytucji: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, ul. Korsarzy 34, 70-540 Szczecin z dopiskiem Zachodniopomorski Fundusz Filmowy Pomerania Film, w godzinach jej urzędowania, czyli 7:30-15:30 lub dostarczyć przesyłką pocztową rejestrowaną lub za pośrednictwem kuriera.

 

Od tego roku organizatorzy Konkursu zachęcają wnioskodawców do zwrócenia szczególnej uwagi na zrównoważoną produkcję filmową. Na stronie internetowej ZFF Pomerania Film znaleźć można szczegółowe informacje przybliżające zasady działania green filmingu. W opracowaniu tym opisane zostały zasady dotyczące zmiany produkcji filmowej na bardziej przyjazną dla środowiska naturalnego. Green filming już wkrótce stać się może w Polsce elementem podstawowym w produkcji filmowej. ZFF Pomerania Film zachęca producentów do realizacji filmów zgodnie z tymi założeniami.

 

Wraz z rozpoczęciem XIII edycji Konkursu uruchomiona została nowa odsłona strony internetowej www.pomeraniafilm.pl. Znaleźć na niej można m.in. komplet informacji dotyczących tegorocznego Konkursu, bazę filmów zrealizowanych w ramach poszczególnych edycji, galerię zdjęć, rys historyczny Funduszu, dział aktualności, materiały archiwalne i wiele innych przydatnych informacji na temat ZFF Pomerania Film.


Zachodniopomorski Fundusz Filmowy Pomerania Film utworzono w 2009 roku dzięki współpracy Województwa Zachodniopomorskiego, Miasta Szczecin i Miasta Koszalin, a jego celem jest wspieranie produkcji filmowych związanych z województwem zachodniopomorskim, które mogą przyczynić się do kulturalnej, turystycznej i gospodarczej promocji regionu, ze szczególnym uwzględnieniem Miast Szczecin i Koszalin.  Do 2020 roku Zachodniopomorski Fundusz Filmowy Pomerania Film dofinansował ponad 100 produkcji na kwotę około 5 milionów złotych. Wiele z nich odniosło sukces w kraju i poza jego granicami, a tylko na przełomie 2020/2021 o najważniejsze nagrody filmowe rywalizowały i ciągle zabiegają m.in.: „Wszystko dla mojej matki” Małgorzaty Imielskiej, „Lekcja miłości” Małgorzaty Goliszewskiej i Katarzyny Matei oraz „We Have One Heart” Katarzyny Warzechy. W tym roku kolejne produkcje dofinansowane przez ZFF Pomerania Film będą prezentowane na znaczących festiwalach filmowych.

 

Kontakt do organizatorów XIII Konkursu ZFF Pomerania Film:

ZACHODNIOPOMORSKI FUNDUSZ FILMOWY POMERANIA FILM

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

ul. Korsarzy 34

70-540 Szczecin

+48 91 434 83 52 | +41 91 434 83 34

zff@zamek.szczecin.pl

 

Miejsce

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Bilety