11-02-2024

Zaklęte rewiry

POKAZ SPECJALNY NA 60.URODZINY KINA ZAMEK

ZAKLĘTE REWIRY

11 lutego (niedziela), godz. 17:00

Kino Zamek

Bilety: 18 zł (ulgowe 16 zł)

dramat, Polska/Czechosłowacja 1975 (95 min)
Reżysera Janusz Majewski
Obsada: Marek Kondrat, Roman Wilhelmi, Roman Skamene, Stanisława Celińska

Ekranizacja głośnej przed wojną powieści “Zaklęte rewiry” Tadeusza Kurtyki, znanego pod pseudonimem Henryk Worcell. Autor na podstawie własnych obserwacji i doświadczeń, które zdobył terminując przez kilka lat jako kelner w krakowskim Grand Hotelu, przedstawił “od kuchni” wielką restaurację z lat trzydziestych. Po raz pierwszy książka wydana została w roku 1936, później doczekała się kilku wznowień.

Początek lat 30. Kilkunastoletni Roman Boryczko zostaje przyjęty jako pomywacz do restauracji wielkiego hotelu Pacyfik. Mieszka w obskurnej klitce z chłopcem z bufetu, Frycem. Bystry i chętny, szybko zdobywa sympatię i awansuje – dzięki Frycowi – do bufetu. Obaj chłopcy uczą się do egzaminu kelnerskiego. Romkowi podoba się jedna z pracujących w restauracji dziewcząt, Zośka, ale właściciel hotelu stary Pancer, wyrzuca ją za jakieś przewinienie. Chłopca natomiast prześladuje brutalny i złośliwy kelner Fornalski.

Miejsce

Kino Zamek

Bilety

Dorośli
miejsca standardowe 18 zł
Dzieci
miejsca standardowe 16 zł
Kup online

Bilety także do nabycia

  • Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (wejście I z Dziedzińca Menniczego), tel. 91 48 91 630, czynne od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10.00-18.00.
  • Kasa w skrzydle wschodnim (wejście A z Dużego Dziedzińca, I p.), tel. 91 434 83 65, czynna na godzinę przed rozpoczęciem seansu.

Dodatkowe Informacje

Seans odbywa się w Kinie Zamek, które znajduje się na Dużym Dziedzińcu, wejście A, I piętro.