22-06-2021 do 31-08-2021 / Zamek Książąt Pomorskich

Zamkowe Noce Filmowe

Zamkowe Noce Filmowe – Idealne życie czy idealna pułapka?

CZERWIEC: 22 i 29 – godz.22:00

LIPIEC: 6, 9, 13, 20, 22, 27, 29  – godz. 22:00

SIERPIEŃ: 3, 5, 10, 12, 17, 19, 24 – godz. 21:30 oraz 31 – godz. 21:00

 

 • Miejsce: Dziedziniec Menniczy Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie
 • Bilet na każdy seans filmowy: 5 zł
 • Z uwagi na fakt, że filmy wyświetlane będą w plenerze, w przypadku złych warunków atmosferycznych, zastrzegamy sobie prawo do odwołania seansów

Letnie projekcje filmowe na Zamku już od 13 lat cieszą się zainteresowaniem szczecinian i turystów. To ciekawe i ambitne kino. Repertuar obejmuje wszystkie gatunki filmowe od najnowszych produkcji fabularnych po dokumenty i animacje. W plenerze nawet znane filmy nabierają innego wymiaru. Projekcje odbywać się będą we wtorki i czwartki i wyjątkowo w jeden piątek.

W tym roku Zamkowe Noce Filmowe realizowane będą pod hasłem Idealne życie czy idealna pułapka? Zaprezentujemy także filmy o tematyce sportowej, które – mamy nadzieję -będą dobrą rozgrzewką przed olimpijskimi emocjami. Zgodnie z tradycją, w programie znajdą się filmy koprodukowane przez Zachodniopomorski Fundusz Filmowy Pomerania Film.

 

Program Zamkowych Nocy Filmowych

Inauguracja – Koncert Dynasonic i projekcja filmu Bootleg

22 czerwca (wtorek), godz. 22:00

Dynasonic to szczecińsko-gorzowskie trio w składzie Mateusz Rychlicki (perkusja, elektronika), Adam Sołtysik (bas) i Mateusz Rosiński (elektronika). Ich muzykę można określić jako dubwave. Muzycy sięgają do źródeł gatunku, by wydobyć puls i harmonie, które przez powtarzalność łączą z tym, co eksperymentalne i świeże. W utworach grupy dominuje tętniący życiem bas i perkusja, co w połączeniu z przestrzenną i abstrakcyjną elektroniką daje oryginalne, nowatorskie doświadczenia dźwiękowe. Grupa ma na koncie dwie płyty: dynasonic#1 i wydaną w maju 2020 roku dynasonic#2. Gościnnie na płycie #2 można usłyszeć Marcina Ciupidro (wibrafon), który współpracował już z zespołem przy okazji debiutu oraz Łukasza Rychlickiego (gitara).

Linki do muzyki:

D3: https://www.youtube.com/watch?v=W69KOaj1FiI

D6: https://www.youtube.com/watch?v=d4-eh1iURAw

 

Bootleg

 • dokument, Polska 2021 (17 min)
 • Reżyseria: Adam Ptaszyński, Adam Sołtysik
 • Występują: zespół Dynasonic w składzie Mateusz Rychlicki, Mateusz Rosiński, Adam Sołtysik

Obraz pokazuje sytuację artystów w okresie pandemii (na przykładzie zespołu muzycznego Dynasonic). Odwołane koncerty, lockdown, brak perspektyw na występy skutkują koniecznością grania koncertów on-line, bez udziału widzów, bez atmosfery. Czy to jest dobry kierunek? Czy koncert bez udziału publiczności jest pełnowartościowym wydarzeniem, czy ma sens? Czy publiczność jest zainteresowana odbiorem sztuki na odległość?

Producent: Solid-Stet, film powstał w koprodukcji z Zachodniopomorskim Funduszem Filmowym Pomerania Film.


Włoskie wakacje

29 czerwca (wtorek), godz. 22:00

 • komediodramat, Wielka Brytania/Włochy 2020 (94 min)
 • Reżyseria James D’Arcy
 • Obsada: Liam Neeson, Micheál Richardson, Valeria Bilello, Lindsay Duncan

Robert i jego syn Jack od lat utrzymują kontakt raczej sporadycznie. Jedną z niewielu łączących ich rzeczy jest rodzinna willa w Toskanii. Kiedy Jack wpada w finansowe tarapaty, postanawia odezwać się do ojca i namówić go do sprzedaży domu. Obaj chcą jak najszybciej załatwić sprawę, podpisać odpowiednie papiery i wrócić do swojego londyńskiego życia. Wszystko jednak komplikuje się, gdy na miejscu zamiast pięknego domu, który zapamiętali, zastają kompletną ruinę.


 

 

 

Miejsce

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Bilety

Dorośli
miejsca standardowe 5 zł
Kup online

Bilety także do nabycia

 • Kasa w skrzydle wschodnim (wejście A z dużego dziedzińca, I p.)
 • tel. 91 434 83 65, czynna w godz. 10:00-18:00 (od wtorku do niedzieli)

Dodatkowe Informacje

Wydarzenie z zachowaniem obowiązujących aktualnie zasad reżimu sanitarnego.