01-08-2021 / GODZ.16:00 / Zamek Książąt Pomorskich

Chór Akademii Morskiej – koncert

Zamkowe Lato Artystyczne 2021

Chór Akademii Morskiej

pod dyrekcją dr hab. Sylwii Fabiańczyk-Makuch
1 sierpnia (niedziela), godz. 16:00
Duży Dziedziniec, bilety 10 zł i 5 zł ulgowy

W programie koncertu znajdą się kompozycje o tematyce marynistycznej oraz znane piosenki z gatunku muzyki popularnej. Publiczność będzie miała okazję wysłuchać klasycznych utworów specjalnie skomponowanych dla zespołu oraz morskich pieśni, takich jak: „Kapitańskie tango”, „10 w skali Beauforta”, „Parostatek” czy „Yellow Submarine”. Repertuar koncertu wzbogacą również popularne szlagiery w oryginalnych aranżacjach chóralnych, m.in. „Ob-La-Di, Ob-La-Da”, „Radio Ga Ga” czy „Lemon Tree”.

Chór Akademii Morskiej w Szczecinie pod dyrekcją dr hab. Sylwii Fabiańczyk-Makuch działa na scenie muzycznej już 18 lat. Zespół szybko stał się wizytówką miasta i regionu, szerząc morską tradycję w kraju i poza jego granicami. Koncertowali m.in. w Japonii, Tajwanie, Kanadzie, Ekwadorze, Rosji, Malcie, Turcji i Macedonii. Poprzez swoją działalność, pasję i zaangażowanie chór wykreował szeroko rozpoznawalny, charakterystyczny dla siebie wizerunek, nawiązujący do tematyki morskiej i miasta, za co w roku 2019 został odznaczony honorowym tytułem Ambasadora Szczecina.
W ciągu ostatnich lat chór zdobył blisko 70 głównych nagród festiwalowych na najważniejszych krajowych i międzynarodowych konkursach (w tym 12 Grand Prix i 40 Złotych Medali), a także otrzymał liczne nagrody uznaniowe instytucji kultury. Zespół ma na swoim koncie siedem płyt, jest także autorem nietuzinkowego projektu Wspólne Brzmienia, łączącego chóralistykę z innymi gatunkami muzycznymi.

Miejsce

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, Duży Dziedziniec

Bilety

Dorośli
miejsca standardowe 10 zł
Młodzież licealna i studenci
miejsca standardowe 5 zł
Emeryci i renciści
miejsca standardowe 5 zł
Kup online

Bilety także do nabycia

  • Kasa w skrzydle wschodnim (wejście A z dużego dziedzińca, I p.)
  • tel. 91 434 83 65, czynna w godz. 10:00-18:00 (od wtorku do niedzieli)

Dodatkowe Informacje

Ze względu na sytuację epidemiczną i ewentualne przedłużenie obostrzeń oraz w razie niepogody, wydarzenie może zostać przesunięte lub odwołane.