28-07-2019 / GODZ.16:00 / Dziedziniec Menniczy

EthnoFlow

Koncert uświetniający finisaż  wystawy Tańcząc z wilkami

Robert Jarzębski – gitara, saz

Maciej Bosy Marcinkowski – klarnet, saksofon sopranowy, duduk, szałamaja, sopiłka

Andrzej Janusz – cajon, timbal, conga, pandeiro, perkusjonalia

W programie muzyka etniczna, nawiązująca do klimatu wystawy – dynamiczna, a zarazem pełna spokoju i zadumy, wypełniona dźwiękami lasu – śpiewających ptaków i wyjących wilków.

EthnoFlow to spotkanie trzech muzyków, którzy próbują instrumentami opisywać kulturową różnorodność świata. Tworzą dźwiękowe impresje, przywołujące w wyobraźni obrazy najbardziej fascynujących miejsc

Na ich koncertach można poczuć pod powiekami piasek Sahary, usłyszeć gwar arabskich targowisk, doznać olśnienia bogactwem orientu. Na miejscu będą także skojarzenia z muzyką filmową, z uwagi na wypracowaną w utworach ogromną przestrzeń, a także wykorzystane instrumentarium. Obok powszechnie znanych gitary czy klarnetu, usłyszymy etniczne saz, duduk czy szałamaję. Repertuar stanowią własne kompozycje inspirowane kulturą krajów egzotycznych, oraz opracowane motywy muzyczne utworów ludowych z różnych stron świata. Nie dbają przy tym o stylowość charakterystyczną dla poszczególnych źródeł. Celem jest osiągnięcie nowej wartości, spójnej w brzmieniu i interesującej pod względem artystycznym. Dążą do syntezowania, pozwalając na swobodny przepływ inspiracji, motywów, kolorów i brzmień … swoiste ethno flow.

Liderem i pomysłodawcą EthnoFlow jest gitarzysta Robert Jarzębski. Towarzyszą mu grający na instrumentach dętych Maciej Bosy Marcinkowski i perkusjonista Daniel Kaczmarczyk. Wszyscy trzej to muzycy bardzo wszechstronni. Zanim się spotkali, brali udział w niezliczonej ilości muzycznych i artystycznych przedsięwzięć. Każdy ma doświadczenie kompozytorskie – pisali do filmów, przedstawień teatralnych, dla zespołów, które współtworzyli. Są lub byli muzykami grup z gatunku folk, ethno czy world music. Biorą udział w warsztatach gry na instrumentach etnicznych, zajmują się terapeutycznymi właściwościami dźwięku. Z powodzeniem uprawiają inne gatunki muzyki: klasykę, jazz, piosenkę literacką. Zdobywali laury na festiwalach i konkursach. Współpracują̨ z instytucjami kultury w całej Polsce.

Miejsce

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, Dziedziniec Zamku

Bilety

Darmowe bilety

wstęp wolny