20-06-2022 / GODZ.21:00

JazZamek – The Beat Freaks

JazZamek

Koncert The Beat Freaks

20 czerwca (poniedziałek), godz. 21:00
Duży Dziedziniec
Bilety 20 zł

Zespół The Beat Freaks wystąpi na Dużym Dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Grupa powstała w 2014 roku w Szczecinie. Tworzą ją czterej młodzi artyści, którzy czerpią inspiracje z bogatego nurtu kultury steampunk. Postępowe wizje rodem z epoki rozwoju maszyny parowej i techniki połączone z muzyczną wrażliwością i liryką tworzą mieszankę tyleż zaskakującą, co porywającą. Rytm będący podstawą egzystencji stał się punktem wyjścia do świata melodyjnych opowieści i nieograniczonych improwizacji, do którego zapraszają muzycy.

The Beat Freaks ma na swoim koncie debiutancki album „Leon” oraz muzykę do filmu „Zamoyski”. Muzycy połączyli swoje doświadczenia zdobyte w różnych formacjach, by wspólnie wypracować własny muzyczny sposób wyrazu. W październiku 2019 roku ukazał się ich drugi album „Stay Calm”, na którym znalazło się 13 autorskich kompozycji.

Zespół tworzą:

  • Tomasz Licak – saksofon tenorowy
  • Michał Starkiewicz – gitara
  • Paweł Grzesiuk – kontrabas
  • Radek Wośko – perkusja

The Beat Freaks zagrają na Zamku w ramach rozpoczętego w ubiegłym roku cyklu „JazZamek”. To propozycja dla wielbicieli jazzu, a także dla odkrywców nieprzeciętnych brzmień z dawką zupełnie nowej, świeżej energii. Dodatkowym atutem wydarzenia jest niezwykły klimat, jaki panuje na zamkowych dziedzińcach wieczorami, kiedy to odbywają się koncerty. Do tej pory w ramach cyklu „JazZamek” wystąpili: Łukasz REKS z zespołem oraz grupa O.N.E. Quintet.

 

The Beat Freaks

Miejsce

Zamek Książąt Pomorskich

Bilety

Dorośli
miejsca standardowe 20 zł
Kup online

Bilety także do nabycia

  • Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (wejście I z Dziedzińca Menniczego), tel. 91 48 91 630, czynne od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10.00-18.00.
  • Kasa w skrzydle wschodnim (wejście A z Dużego Dziedzińca, I p.), tel. 91 434 83 65, czynna od wtorku do niedzieli w godzinach: wtorek – niedziela 10.00 – 18.00. W poniedziałki kasa nieczynna. Dodatkowo kasa jest czynna do czasu rozpoczęcia seansów filmowych.

Dodatkowe Informacje

-