01-05-2023

Koncert Majki Jeżowskiej

KONCERT MAJKI JEŻOWSKIEJ

1 maja (poniedziałek), godz. 16:00
Duży Dziedziniec
Wstęp bezpłatny

Majka Jeżowska – obdarzona ciepłym głosem i niezwykłym temperamentem estradowym wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Producentka muzyczna, autorka przebojów takich jak: „A ja wolę moją mamę”, „Wszystkie dzieci nasze są”, „Kolorowe dzieci”, „Laleczka z saskiej porcelany”, „On nie kochał nas” (duet z Krystyną Prońko), „Kolor serca” (pierwszy hymn WOŚP), na których „wychowała” kilka pokoleń słuchaczy. Zadebiutowała na początku lat 80., już podczas studiów na Akademii Muzycznej w Katowicach. Na swoim koncie ma Platynową Płytę i kilka Złotych Płyt. Wielokrotna laureatka festiwalu w Opolu. Zaangażowana w pomoc dzieciom i zwierzętom, odznaczona Orderem Uśmiechu, Ambasador Dobrej Woli UNICEF Polska, członek Rady Fundacji Ronalda McDonald’a.

W 2019 roku Majka Jeżowska wystąpiła na największym festiwalu muzycznym w Polsce Pol’And’Rock gromadząc pod sceną wielopokoleniowy tłum. Cytując Onet Muzyka: „Koncert Majki Jeżowskiej na Pol’and’Rocku w Kostrzynie nad Odrą był jednym z największych objawień w historii festiwalu. Piosenkarka i kompozytorka, znana przede wszystkim z przebojów pisanych z myślą o młodszych słuchaczach, zaprezentowała je w mocnym, rockowym wydaniu, przyciągając pod Małą Scenę około 150 tys. osób. Nie zabrakło pogo, „pokojowej ściany śmierci”, przesłania wolności i tolerancji oraz pozdrowień dla środowiska LGBT.” Wydarzenie zostało zarejestrowane na DVD i CD „Majka Jeżowska Pol’And’Rock Live”, które zostało nominowane do muzycznej nagrody Fryderyki w kategorii Album Roku rock.

Jest wokalistką wszechstronną. Jej głosu słuchamy także w soundtrack’ach filmów: „Kingsajz”, „Deja Vu”, „W pustyni i w puszczy”, „Królestwo Zielonej Polany”. Wydała album symfoniczny „Bajkowo” z piosenkami z filmów Disney’a. Kolaboruje również ze sceną alternatywną (PRO8L3M „Piekło jest w nas”).

Majka Jeżowska – wokal
Marek Tarnowski – kier. muzyczny/instrumenty klawiszowe
Łukasz Stępniewicz – gitara solowa
Lena Romul – saksofon / klawisze
Michał Wąsik – gitara basowa
Mateusz Modrzejewski – perkusja

Miejsce

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Bilety