04-09-2022 / GODZ.16:00

Pan Górski i SPółka

ZAMKOWE LATO ARTYSTYCZNE
Letnie Koncerty Plenerowe

Pan Górski i SPółka

Sebastian Górski – tekściarz, gitarzysta, perkusista
Tomasz Skaya – basista, wokalista
Przemysław Nowak – akordeon

4 września (niedziela), godz. 16:00
Dziedziniec Zamku
Wstęp wolny

Ostatni koncert w ramach Zamkowego Lata Artystycznego 2022! 

Pan Górski i SPółka zaprasza do chwili wytchnienia i refleksyjnej podróży po świecie poezji, liryki w towarzystwie akustycznych dźwięków. Autorskie kompozycje Sebastiana Górskiego nawiązują do miłości, przemijania, poszukiwania swojego miejsca w świecie, jak również z przymrużeniem oka komentują rzeczywistość.

W marcu 2017 ukazała się debiutancka płyta artystów pt.: „Trzech Bardów”. Z kolei w kwietniu 2021 r. zespół zakończył prace przy nagrywaniu trzeciej płyty pt. „Kamasutra niewinności”. To właśnie piosenkom z tej płyty poświęcony będzie koncert na dziedzińcu. Kamasutra w ich wykonaniu to refleksyjna podróż po świecie poezji w towarzystwie dźwięków gitary, gitary basowej i akordeonu wzmocnionych śpiewem trzech artystów. Na płycie znajduje się 14 autorskich piosenek Sebastiana Górskiego, w których pojawiają się wątki dotyczące przeszłości, strachu i braku możliwości powrotu do tego co już minęło. 

Członkowie zespołu:
Sebastian Górski – tekściarz, gitarzysta, perkusista, zainspirowany twórczością Jacka Kaczmarskiego. Przez 15 lat był perkusistą szczecińskiego Quo Vadis, dziś gra w zespole Nikt. Tym razem całkowicie skupiony na swojej drugiej stronie, tzn. na tekstach, które postanowiły ujrzeć światło dzienne i przy pomocy przyjaciół zamieniły sie w niesamowity, magiczny projekt. Tomasz Skaya – lider i założyciel Quo Vadis ponad 30 lat na scenie, basista, wokalista. Na co dzień gra ostrą bezkompromisowa muzykę, jednakże w projekcie Pan Górski i SPółka odsłania swoje liryczne oblicze. Przemysław Nowak – wirtuoz akordeonu. Na scenie czynnie działa od 25 lat. Założyciel zespołu Rockasta.

Na zdjęciu znajduję się trzech muzyków.
Fot. Aurelia Kołodziej

 

PROGRAM LETNICH KONCERTÓW PLENEROWYCH 2022

Miejsce

Duży Dziedziniec Zamku

Bilety