17-07-2019 / GODZ.21:00 / Galeria O

Piotr Wyleżoł
International Trio

Koncert jazzowy Shadows theatre

Gośćmi letniej sceny koncertowej Zamku będą wybitni muzycy jazzowi:

Piotr Wyleżoł – fortepian, keys

Tomas Baros – kontrabas

David Hodek – perkusja

Autorskie Trio Piotra Wyleżoła istnieje od ponad 10 lat i jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych na polskiej scenie jazzowej.

Piotr Wyleżoł to jeden z najbardziej niezwykłych talentów pianistyki europejskiej”

(angielski miesięcznik Blues&Soul).

Piotr Wyleżoł został okrzyknięty cudownym dzieckiem, kiedy w wieku 10 i 11 lat grał koncerty fortepianowe Haydna i Beethovena z orkiestrą filharmonii w Rybniku. Profesjonalną karierę rozpoczynał już podczas studiów na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach w zespołach Janusza Muniaka i Jarka Śmietany czy Ewy Bem.

Jest wielokrotnym laureatem renomowanych międzynarodowych konkursów jazzowych, m.in. „Jazz Juniors“, „Międzynarodowego Konkursu Improwizacji Jazzowej“, „Jazz nad Odrą“ (nagroda indywidualna dla najlepszego instrumentalisty), „Pomorska Jesień Jazzowa“ („Klucz do kariery“).

Współpracował z wieloma artystami polskiego i światowego jazzu i nie tylko. W tym gronie znajdują się m.in. Stephen Riley, Billy Hart, Dayna Stephens, Gary Bartz, Nigel Kennedy, Tomasz Stańko, Jeff Beck, Urszula Dudziak, Jan Ptaszyn Wróblewski, Tomasz Szukalski, Ewa Bem, Aga Zaryan i wielu innych. Ma na swoim koncie 9 autorskich płyt, w tym nominacje do nagrody Fryderyk za najlepszy album jazzowy roku. Jako pierwszy Polak znalazł się w gronie artystów renomowanej wytwórni Fresh Sound Records. Występował w kilkudziesięciu krajach świata, właściwie na wszystkich kontynentach. Prezentował swoje zespoły na wielu renomowanych festiwalach, jak choćby „Jazz Baltica”, „Leverkusen Jazz Tage” czy „London Jazz Festival”. Od 2007 roku prowadzi również klasę fortepianu jazzowego na Akademii Muzycznej w Krakowie.

Ostatnim albumem „Human Things”, wydanym w marcu 2018 roku, Piotr Wyleżoł pisze nowy rozdział w legendarnej serii Polish Jazz, co stawia go obok najwybitniejszych muzyków w historii Polskiego Jazzu.

Miejsce

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, Galeria O (Wejście A)

Bilety

Dorośli
miejsca standardowe 30 zł
Młodzież licealna i studenci
miejsca standardowe 30 zł
Emeryci i renciści
miejsca standardowe 30 zł
Kup online