12-09-2021 / GODZ.16:00 / Zamek Książąt Pomorskich

Sweet Four – koncert

Koncert SWEET FOUR

12 września (niedziela), godz. 16:00
Duży Dziedziniec, bilety 10 zł i 5 zł (ulgowy)

Zespół rewelersów Sweet Four został założony w czerwcu 1991 roku. Pomysłodawcą i kierownikiem grupy oraz autorem wielu opracowań utworów jest Krzysztof Machowski, solista Warszawskiej Opery Kameralnej (obecnie Polskiej Opery Królewskiej).
Zespół wykonuje utwory a cappella i z akompaniamentem fortepianu. Wokaliści kultywują tradycje śpiewacze okresu międzywojennego oraz powojennego XX wieku. Sweet Four jest obecnie jednym z nielicznych i najdłużej działającym w Polsce zespołem kontynuującym i propagującym twórczość legendarnych rewelersów takich jak m.in. Chór Dana, Chór Juranda, Chór Czejanda, Chór Eryana oraz Comedian Harmonists.
W tym roku zespół obchodzi 30-lecie pracy artystycznej.
Grupa ma na swoim koncie wiele koncertów w kraju i za granicą. Brała udział w programach kabaretowych („Piwnica pod Baranami” w Krakowie, „Piwnica przy Krypcie” i Teatr Polski w Szczecinie) oraz programach telewizyjnych TVP2 i TV POLONIA („Wieczór z Alicją”, „Swojskie klimaty”, „Jubileusz 25-lecia Janusza Strobla”). Zespół od kilku lat uczestniczy w Dniach Kultury Kresowej organizowanych przez Stowarzyszenie „KRAJOBRAZY” w Legnicy, gdzie wykonuje piosenki i pieśni należące do kultury kresowej okresu międzywojennego XX w. W 2020 r. Zespół nagrał i upublicznił na YouTube teledyski do piosenek „Barbara” i „Zimny drań”. Sweet Four pielęgnując i krzewiąc przez lata swojej działalności, twórczość rewelersów stał się ambasadorem i wizytówką Szczecina w Polsce i Polski na świecie.
W programie koncertu m.in. piosenki z filmów i kabaretów okresu międzywojennego XX wieku, utwory filmowe, kabaretowe i rozrywkowe okresu powojennego.
Zespół wystąpi w składzie: Krzysztof Machowski (tenor), Alfred Schelenz (tenor), Adam Baran (baryton), Zdzisław Zawadka (bas) i Jan Kępiński – akompaniament.

Miejsce

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, Duży Dziedziniec

Bilety

Dorośli
miejsca standardowe 10 zł
Młodzież licealna i studenci
miejsca standardowe 5 zł
Emeryci i renciści
miejsca standardowe 5 zł
Kup online

Bilety także do nabycia

  • Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (wejście I z Dziedzińca Menniczego), tel. 91 48 91 630, czynne: 15 IV - 15 X (poniedziałek – niedziela), godz. 10.00-18.00, 16 X - 14 IV (poniedziałek – sobota), godz. 10.00-18.00.
  • Kasa w skrzydle wschodnim (wejście A z Dużego Dziedzińca, I p.), tel. 91 434 83 65, czynna od wtorku do niedzieli w godzinach: wtorek – niedziela 10.00 – 18.00. W poniedziałki kasa nieczynna. Dodatkowo kasa jest czynna do czasu rozpoczęcia seansów filmowych.

Dodatkowe Informacje

Ze względu na sytuację epidemiczną i w razie niepogody, wydarzenie może zostać przesunięte lub odwołane.