26-03-2023

Zsombor Sidoo. XXV Wiosenne Koncerty Gitarowe

XXV Wiosenne Koncerty Gitarowe

ZSOMBOR SIDOO

26 marca (niedziela), godz. 17:00
Sala Anny Jagiellonki
Bilety: 100 zł

Zsombor Sidoo to niewątpliwie jeden z najbardziej obiecujących gitarzystów swojego pokolenia. Jest uznawany za wyjątkowo utalentowanego muzyka z wielką wrażliwością na różne style, dużą kulturą i wiedzą oraz imponującymi zdolnościami technicznymi.

Jest zdobywcą III nagrody w Międzynarodowym Konkursie Instrumentalnym Markneukirchen, uznawanym za jeden z najważniejszych konkursów muzycznych. Ponadto jest laureatem wielu konkursów, m.in. 5. Festiwalu Gitarowego w Zagrzebiu, 15. „Enrico Mercatali Competition (Gorizia), międzynarodowego konkursu gitarowego „Ida Presti” (Samobor) i 10. Konkursu Gitarowego w Oberhausen (Oberhausen) oraz II nagrody na 11. Konkursie im. J. K. Mertza (Bratysława) i Forum Gitarre Wien (Wiedeń) i Europea Bach Award (2022) oraz 3. nagrody na 52. Międzynarodowym Konkursie Gitary Klasycznej „Michele Pittaluga” oraz na 44. Międzynarodowym Konkursie Gargnano. W 2016 r. i 2021 r. otrzymał stypendium miasta Graz dla najlepszych studentów muzyki studiujących w Grazu.

Regularnie koncertuje w całej Europie, występując w prestiżowych salach koncertowych. Na swoich koncertach prezentuje starannie dobrany program, zawierający zawsze wielkie arcydzieła z różnych epok.

Koncert odbędzie się w ramach XXV Wiosennych Koncertów Gitarowych.

Program koncertu:

Johann Kaspar Mertz (1806-1856) / Franz Schubert, Sechs Schubert’sche Lieder
– Lob der Tränen
– Liebesbotschaft
– Aufenthalt
– Ständchen
– Die Post
– Das Fischermädchen

Jan Sebastian Bach (1685-1750), Partita in D minor (BWV 1004)
– Allemande
– Corrente
– Sarabande
– Giga
– Ciaccona

Miejsce

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Bilety

Dorośli
miejsca standardowe 100 zł
Kup online