16-11-2021 / GODZ.17:30 / Zamek Książąt Pomorskich

Nadzieja mimo pandemii. Spotkanie z Psychologią i Sztuką

ZAMKOWE SPOTKANIA Z PSYCHOLOGIĄ I SZTUKĄ

Nadzieja mimo pandemii

16 listopada (wtorek), godz. 17:30
Sala Kina Zamek, bilety 10 zł
Gościem spotkania będzie dr Marek Kamiński, pulmonolog, prezes Szczecińskiego Oddziału Towarzystwa Chorób Płuc.
Prowadzenie Michał Józef Kawecki, twórca i gospodarz Zamkowych Spotkań z Psychologią i Sztuką.
Oprawa muzyczna – Roman Rydz (akordeon).

Dialog między przedstawicielami dwóch różnych dziedzin wiedzy: medycyny i psychologii, może stworzyć słuchaczom okazję do lepszego poznania zasobów ludzkich, m.in. nadziei oraz racjonalności działań kierowanych rozumną wyobraźnią człowieka.
Nadzieja jest niewyczerpanym źródłem naszej duchowej i psychicznej siły; pozwala wyjść poza „tu i teraz”, wyprowadza nas w przyszłość, która może okazać się bardziej sprzyjająca niż chwila obecna.
Nadzieja potrzebuje naszej aktywnej postawy myślowej; wewnętrznego przekonania, że cokolwiek będzie się działo, nie poddamy się i znajdziemy konstruktywne rozwiązanie. W podtrzymywaniu nadziei ważne są: troska o zdrowie własne i cudze, respektowanie praw jakimi rządzą się organizm i ludzka psychika, dbałość o czystość środowiska i o przyrodę, wierność wobec wartości, ale nie w słowach, lecz w działaniach praktycznych.
Trudny czas pandemii niesie ryzyko utraty zaufania do własnych sił i możliwości. Prowadzić może do działań chaotycznych, oddalających nas od ludzi, świata i siebie samych. Mamy jednak szansę zminimalizować to zagrożenie uruchamiając zasoby energii zawarte w rozumnych działaniach, u podstaw których zawsze tkwi Nadzieja na dobry, korzystny bieg zdarzeń.

Miejsce

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, sala Kina Zamek

Bilety

Dorośli
miejsca standardowe10 zł
Młodzież licealna i studenci
miejsca standardowe10 zł
Emeryci i renciści
miejsca standardowe10 zł
Kup online

Bilety także do nabycia

  • Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (wejście I z Dziedzińca Menniczego), tel. 91 48 91 630, czynne: 15 IV - 15 X (poniedziałek – niedziela), godz. 10.00-18.00, 16 X - 14 IV (poniedziałek – sobota), godz. 10.00-18.00.
  • Kasa w skrzydle wschodnim (wejście A z Dużego Dziedzińca, I p.), tel. 91 434 83 65, czynna od wtorku do niedzieli w godzinach: wtorek – niedziela 10.00 – 18.00. W poniedziałki kasa nieczynna. Dodatkowo kasa jest czynna do czasu rozpoczęcia seansów filmowych.

Dodatkowe Informacje

-