09-12-2021 / GODZ.17:30 / Zamek Książąt Pomorskich

Wiersze Wisławy Szymborskiej i Artura Międzyrzeckiego czyta Adam Zych

SZCZECIŃSKI SALON POEZJI

Wiersze Wisławy Szymborskiej i Artura Międzyrzeckiego czyta Adam Zych

9 grudnia (czwartek), godz. 17:30

Sala Kina Zamek, bilety 10 zł

Słowo wstępne Michał Józef Kawecki, twórca i gospodarz Szczecińskiego Salonu Poezji. Wybór wierszy Dorota Kawecka. Oprawa muzyczna Magdalena Pajestka (skrzypce).

Podczas grudniowego spotkania sympatycy zamkowego cyklu będą mieli okazję wysłuchać wierszy noblistki Wisławy Szymborskiej oraz wybitnego poety i tłumacza Artura Międzyrzeckiego w interpretacji aktora Teatru Polskiego w Szczecinie Adama Zycha.

Wisława Szymborska – jedna z najwybitniejszych i najbardziej znanych polskich poetek, laureatka literackiej Nagrody Nobla (1996), felietonistka i tłumaczka. Była doskonałą obserwatorką i komentatorką otaczającej rzeczywistości, a jej nieco ironiczne spojrzenie na świat można odnaleźć w twórczości,  pełnej przewrotnego humoru, filozoficznej głębi i przenikliwego namysłu nad tym, kim jest człowiek.

Artur Międzyrzecki – poeta, prozaik, tłumacz, krytyk literacki. Wiersze autora były mocno osadzone w tradycji i historii kultury europejskiej. Pisał o ludzkich losach w czasach szczególnie trudnych. Język jego poezji łączył w sobie indywidualną mowę podmiotu lirycznego z doświadczeniem, głosem przeszłości i dziedzictwem wielkich twórców klasycznych.

Miejsce

sala Kina Zamek

Bilety

Dorośli
miejsca standardowe 10 zł
Młodzież licealna i studenci
miejsca standardowe 10 zł
Emeryci i renciści
miejsca standardowe 10 zł
Kup online

Bilety także do nabycia

  • Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (wejście I z Dziedzińca Menniczego), tel. 91 48 91 630, czynne od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10:00-18:00
  • Kasa w skrzydle wschodnim (wejście A z Dużego Dziedzińca, I p.), tel. 91 434 83 65, czynna od wtorku do niedzieli w godzinach: wtorek – niedziela 10:00 – 18:00. W poniedziałki kasa nieczynna. Dodatkowo kasa jest czynna do czasu rozpoczęcia seansów filmowych.

Dodatkowe Informacje

-