16-05-2023

Zamkowe Spotkania z Psychologią i Sztuką

Zamkowe Spotkania z Psychologią i Sztuką

JAK ZAPOBIEGAĆ NERWICOM? RZECZ O HIGIENIE PSYCHICZNEJ

16 maja (czwartek), godz. 17:30
Sala Anny Jagiellonki
Bilety: 10 zł
Prowadzenie: Michał Józef Kawecki, twórca i gospodarz Zamkowych Spotkań z Psychologią i Sztuką

Dr n.med. Jerzy Pobocha, specjalista psychiatra, biegły sądowy, wykładowca akademicki, dydaktyk, psychiatra sądowy i kliniczny, autor artykułów naukowych i podręczników, będzie gościem Michała Józefa Kaweckiego, psychologa terapeuty.

Zdrowie, także psychiczne, to nie tylko brak zaburzeń, lecz dobrostan biopsychospołeczny. Oznacza to zdolność człowieka do realizacji celów i zadań indywidualnych, społecznych, a także umiejętność radzenia sobie z trudnościami i stresami życiowymi. Dbałość o własną psychikę i dobre samopoczucie staje się dużym wyzwaniem w obliczu wielu zagrożeń współczesnego świata. Higiena psychiczna – jako umacnianie dobrostanu (well-being) – to jedna z najlepszych inwestycji człowieka, otwiera bowiem szanse efektywnego działania we wszystkich dziedzinach życia. Wzmacniając swoją odporność psychiczną i hart ducha człowiek jest w stanie nie tylko adaptować się do rzeczywistości, lecz aktywnie na nią wpływać i kształtować ją. W praktyce oznacza to wykorzystanie własnych potencjałów rozwojowych, a co za tym idzie podwyższenie jakości życia.

Kolorowa grafika z napisem "Zamkowe Spotkania z Psychologią i Sztuką". Na grafice siedzący mężczyzna w pozie myśliciela.

Miejsce

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Bilety

Dorośli
miejsca standardowe 10 zł
Kup online