06-02-2022 / GODZ.16:00 / Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Zamkowy Wieczór Książęcy

ZAMKOWY WIECZÓR KSIĄŻĘCY

Starożytność dzisiaj, czyli ile antyku mamy w sobie

6 lutego (niedziela), godz. 16:00

Sala Literacka

Bilety: 10 zł

Prowadzenie: dr Wojciech Kral, dr Andrzej Wątorski
 
Czy epoka sprzed trzech, a nawet tylko dwóch tysięcy lat ma nam coś do zaoferowania? Zmieniło się przecież wszystko: technika, długość życia ludzkiego, układy społeczne, całe życie codzienne (komunikacja, profesje, rozrywka). A może jednak nie? Może jesteśmy bliżsi niż sądzimy Sofoklesowi, Arystotelesowi, Kleopatrze? I może nie tylko łacina, wykładana obowiązkowo na studiach medycznych, łączy nas ze starożytnością? O tym wszystkim opowie filolog klasyczny, wykładowca, dr Janusz Kucharczyk z Zabrza.

Janusz Kucharczyk jest doktorem nauk humanistycznych w zakresie filozofii oraz magistrem filozofii klasycznej, eseistą, tłumaczem i popularyzatorem nauki. Pracuje m.in. jako wykładowca apologetyki, języków klasycznych, patrologii i psychologii w Wyższym Baptystycznym Seminarium Teologicznym w Warszawie. Zajmuje się kwestiami z pogranicza filozofii, nauk przyrodniczych i religii oraz wpływem tychże na kulturę.
 

Miejsce

Sala Literacka (wejście A)

Bilety

Dorośli
miejsca standardowe 10 zł
Młodzież licealna i studenci
miejsca standardowe 10 zł
Emeryci i renciści
miejsca standardowe 10 zł
Kup online

Bilety także do nabycia

  • Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (wejście I z Dziedzińca Menniczego), tel. 91 48 91 630, czynne od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10.00-18.00.
  • Kasa w skrzydle wschodnim (wejście A z Dużego Dziedzińca, I p.), tel. 91 434 83 65, czynna od wtorku do niedzieli w godzinach: wtorek – niedziela 10.00 – 18.00. W poniedziałki kasa nieczynna. Dodatkowo kasa jest czynna do czasu rozpoczęcia seansów filmowych.

Dodatkowe Informacje

Bilety: 10 zł