03-04-2022 / GODZ.16:00 / Zamek Książąt Pomorskich

Zamkowy Wieczór Książęcy

ZAMKOWY WIECZÓR KSIĄŻĘCY

Pocałunek Boga, czyli kaukaska mozaika Gruzji

3 kwietnia (niedziela), godz. 16:00

Sala Literacka

Bilety 10 zł

Gość: dr Cezary Mądry

Prowadzenie: dr Wojciech Kral, dr Andrzej Wątorski
 
Na terenie wciśniętym między Rosję, Iran i Turcję, czyli państwa pretendujące do roli światowych czy regionalnych liderów, zamieszkują dziesiątki, a może setki narodów i etnosów. Uczestnikom zamkowego spotkania przybliżona zostanie specyfika regionu, ze szczególnym uwzględnieniem Gruzji. Przedstawione zostaną uwarunkowania przyrodnicze, historyczne, etniczne, językowe, religijne czy gospodarcze, które wpłynęły na obecne zróżnicowanie regionu i kraju.

Gościem będzie dr Cezary Mądry, z wykształcenia geograf i etnolog, który swoją uwagę skupia na przemianach zachodzących w krajach poradzieckich. Odbył staże na uniwersytetach oraz kilkadziesiąt wyjazdów studyjnych m.in. w krajach Kaukazu, Azji Środkowej, w Rosji i w Ukrainie. Przewodniczy Oddziałowi Poznańskiemu Polskiego Towarzystwa Geograficznego oraz pełni funkcję redaktora naczelnego Czasopisma Geograficznego.

Miejsce

Zamek Książąt Pomorskich

Bilety

Dorośli
miejsca standardowe 10 zł
Młodzież licealna i studenci
miejsca standardowe 10 zł
Emeryci i renciści
miejsca standardowe 10 zł
Kup online

Bilety także do nabycia

  • Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (wejście I z Dziedzińca Menniczego), tel. 91 48 91 630, czynne od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10.00-18.00.
  • Kasa w skrzydle wschodnim (wejście A z Dużego Dziedzińca, I p.), tel. 91 434 83 65, czynna od wtorku do niedzieli w godzinach: wtorek – niedziela 10.00 – 18.00. W poniedziałki kasa nieczynna. Dodatkowo kasa jest czynna do czasu rozpoczęcia seansów filmowych.

Dodatkowe Informacje

Bilety: 10 zł