08-05-2022 / GODZ.16:00

Zamkowy Wieczór Książęcy – METRUM

ZAMKOWY WIECZÓR KSIĄŻĘCY

METRUM, czyli Muzyczna Edukacja Tańcem Rekonstruująca Ubiór Marzeń

8 maja (niedziela), godz. 16:00

Sala Anny Jagiellonki

Bilety 10 zł

Goście: członkowie Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej METRUM

Prowadzenie: dr Wojciech Kral, dr Andrzej Wątorski

Oprawa muzyczna: Jana Hudzowska (sopran koloraturowy), dr Agnieszka Roguska (klawesyn)
 
Gośćmi spotkania będą członkowie Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej METRUM, które powstało przed rokiem w Szczecinie. Jest to pierwsza grupa tego rodzaju w naszym mieście, która odtwarza zwyczaje i stroje z XVIII w. Członkowie METRUM są pasjonatami wywodzącymi się z różnych środowisk humanistycznych. Wśród nich są: nauczyciele, wykładowcy, muzycy, filolodzy, historycy, inżynierowie, ekonomiści, rzemieślnicy, których połączyło zainteresowanie okresem baroku i rokoka. Urządzają spacery po Szczecinie w strojach z epoki, pikniki oraz bale, podczas których wykonują dawne tańce dworskie. Do swojego świata zapraszają w ramach Zamkowego Wieczoru Książęcego, na który przybędą w ubiorach historycznych, wykonanych z najwyższą starannością dla zachowania ówczesnych realiów. W programie, oprócz pokazu mody XVIII w., także muzyka z epoki.

Miejsce

Zamek Książąt Pomorskich

Bilety

Dorośli
miejsca standardowe 10 zł
Młodzież licealna i studenci
miejsca standardowe 10 zł
Emeryci i renciści
miejsca standardowe 10 zł
Kup online

Bilety także do nabycia

  • Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (wejście I z Dziedzińca Menniczego), tel. 91 48 91 630, czynne od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10.00-18.00.
  • Kasa w skrzydle wschodnim (wejście A z Dużego Dziedzińca, I p.), tel. 91 434 83 65, czynna od wtorku do niedzieli w godzinach: wtorek – niedziela 10.00 – 18.00. W poniedziałki kasa nieczynna. Dodatkowo kasa jest czynna do czasu rozpoczęcia seansów filmowych.

Dodatkowe Informacje

Bilety: 10 zł