/ GODZ.17:00 / Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Kolega Mela Gibsona

Kolega Mela Gibsona

Spektakl według tekstu Tomasza Jachimka w wykonaniu Adama Dzieciniaka

Sala Kina Zamek (wejście A); bilety: 30 zł, ulgowy 25 zł

27 marca (sobota), godz. 17:00
28 marca (niedziela), godz. 17:00

Reżyseria: Waldemar Patlewicz
“Kolega Mela Gibsona” jest zabawną historią Feliksa Rzepki, aktora w średnim wieku, którego kariera ograniczyła się do jednej, “wielkiej” roli Cyrano de Bergeraca, co jednak dawało Rzepce poczucie wielkości na lata. Ze szczytów sławy i popularności, za sprawą jednej decyzji dyrektora teatru, bohater stacza się na samo dno scenicznego niebytu. Monodram od 2015 roku cieszy się ogromnym powodzeniem wśród publiczności.

Tekściarz i satyryk Tomasz Jachimek napisał „Kolegę Mela Gibsona” na przekór aktorom, których zna doskonale. Opowiada w monodramie o ich śmiesznostkach, przyzwyczajeniach, poczuciu niedowartościowania, słowem – ich wadach. Bohater tekstu Feliks Rzepka, to uosobienie „wybitnego” aktora, który ze szczytów sławy i popularności za sprawą jednej decyzji dyrektora teatru stacza się na samo dno scenicznego niebytu… ale Rzepka to nie tylko aktor. To wyjątkowe zwierciadło, w którym podczas półtoragodzinnego spektaklu możemy się przeglądać i zaczyna nam być niewygodnie, a nawet  nieprzyjemnie  – mówi reżyser Waldemar Patlewicz.

Licencja Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

Regulamin wydarzeń odbywających się w sali Kina Zamek – pobierz (PDF) 
Oświadczenie o stanie zdrowia – pobierz (docx.) 

 

Miejsce

sala Kina Zamek

Bilety

Dorośli
miejsca standardowe 30 zł
Młodzież licealna i studenci
miejsca standardowe 25 zł
Emeryci i renciści
miejsca standardowe 25 zł
Kup online

Bilety także do nabycia

  • Kasa w skrzydle wschodnim (wejście A z dużego dziedzińca, I p.), tel. 91 434 83 65, Kasa czynna na godzinę przed wydarzeniem.
  • _

Dodatkowe Informacje

Do sali Kina Zamek może wejść tylko 25 osób.