05-03-2022 / GODZ.17:00 / Zamek Książąt Pomorskich

Kolega Mela Gibsona

KOLEGA MELA GIBSONA

Spektakl według tekstu Tomasza Jachimka

5 marca (sobota), godz. 17:00

Sala Kina Zamek, wejście A

Bilety: 30 zł i 25 zł (ulgowy)
 
Reżyseria Waldemar Patlewicz
 
Monodram “Kolega Mela Gibsona” w doskonałym wykonaniu Adama Dzieciniaka jest zabawną historią Feliksa Rzepki, aktora w średnim wieku, którego kariera ograniczyła się do jednej, “wielkiej” roli Cyrano de Bergeraca, co jednak dawało Rzepce poczucie wielkości na lata.

– Tekściarz i satyryk Tomasz Jachimek napisał “Kolegę Mela Gibsona” na przekór aktorom, których zna doskonale. Opowiada o ich śmiesznostkach, przyzwyczajeniach, poczuciu niedowartościowania, słowem – ich wadach. Bohater tekstu Feliks Rzepka, to uosobienie „wybitnego” aktora, który ze szczytów sławy i popularności za sprawą jednej decyzji dyrektora teatru stacza się na samo dno scenicznego niebytu… Ale Rzepka to nie tylko aktor. To wyjątkowe zwierciadło, w którym podczas półtoragodzinnego spektaklu możemy się przeglądać i zaczyna nam być niewygodnie, a nawet nieprzyjemnie – mówi reżyser Waldemar Patlewicz.

Miejsce

Zamek Książąt Pomorskich

Bilety

Dorośli
miejsca standardowe 30 zł
Młodzież licealna i studenci
miejsca standardowe 25 zł
Emeryci i renciści
miejsca standardowe 25 zł
Kup online

Bilety także do nabycia

  • Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (wejście I z Dziedzińca Menniczego), tel. 91 48 91 630, czynne od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10.00-18.00.
  • Kasa w skrzydle wschodnim (wejście A z Dużego Dziedzińca, I p.), tel. 91 434 83 65, czynna od wtorku do niedzieli w godzinach: wtorek – niedziela 10.00 – 18.00. W poniedziałki kasa nieczynna. Dodatkowo kasa jest czynna do czasu rozpoczęcia seansów filmowych.

Dodatkowe Informacje

Bilety: 30 zł i 25 zł (ulgowy)