10-06-2022, 11-06-2022

Kolega Mela Gibsona – ostatnie spektakle

Kolega Mela Gibsona (POŻEGNANIE Z TYTUŁEM)

Spektakl według tekstu Tomasza Jachimka

10 czerwca (piątek), godz. 19:00
11 czerwca (sobota), godz. 17:00

Sala Kina Zamek, wejście A

Bilety: 30 zł i 25 zł (ulgowe)
 
Reżyseria Waldemar Patlewicz
Wykonanie Adam Dzieciniak
 
To będzie ostatnia okazja, by obejrzeć monodram pt. „Kolega Mela Gibsona” w doskonałym wykonaniu Adama Dzieciniaka. Po siedmiu latach obecności na scenie zamkowego Teatru Piwnica Przy Krypcie (premiera odbyła się 5 listopada 2015 r.) spektakl znika z afisza.

„Kolega Mela Gibsona” to zabawna historia Feliksa Rzepki, aktora w średnim wieku, którego kariera ograniczyła się do jednej, “wielkiej” roli Cyrano de Bergeraca, co jednak dawało Rzepce poczucie wielkości na lata.

– Tekściarz i satyryk Tomasz Jachimek napisał „Kolegę Mela Gibsona” na przekór aktorom, których zna doskonale. Opowiada o ich śmiesznostkach, przyzwyczajeniach, poczuciu niedowartościowania, słowem – ich wadach. Bohater tekstu Feliks Rzepka, to uosobienie „wybitnego” aktora, który ze szczytów sławy i popularności za sprawą jednej decyzji dyrektora teatru stacza się na samo dno scenicznego niebytu… Ale Rzepka to nie tylko aktor. To wyjątkowe zwierciadło, w którym podczas półtoragodzinnego spektaklu możemy się przeglądać i zaczyna nam być niewygodnie, a nawet nieprzyjemnie – mówi reżyser Waldemar Patlewicz.

Miejsce

Zamek Książąt Pomorskich

Bilety

Dorośli
miejsca standardowe 30 zł
Młodzież licealna i studenci
miejsca standardowe 25 zł
Emeryci i renciści
miejsca standardowe 25 zł
Kup online

Bilety także do nabycia

  • Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (wejście I z Dziedzińca Menniczego), tel. 91 48 91 630, czynne od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10.00-18.00.
  • Kasa w skrzydle wschodnim (wejście A z Dużego Dziedzińca, I p.), tel. 91 434 83 65, czynna od wtorku do niedzieli w godzinach: wtorek – niedziela 10.00 – 18.00. W poniedziałki kasa nieczynna. Dodatkowo kasa jest czynna do czasu rozpoczęcia seansów filmowych.

Dodatkowe Informacje

Bilety: 30 zł i 25 zł (ulgowe)