15-06-2020 - 15-06-2020 / Zamek Książąt Pomorskich

Ślimak. Galeria zdjęć ze spektaklu

Ślimak – spektakl teatralny dla dzieci

Spektakl „Ślimak” powstał na podstawie znakomitego materiału literackiego Marty Guśniowskiej, autorki najczęściej wystawianych sztuk teatralnych dla dzieci w Polsce. To mądra i zabawna opowieść dla najmłodszych o tym, że trzeba nauczyć się doceniać to, co mamy, bo nieznane nie zawsze jest lepsze od tego, co bliskie.

W czasie, gdy Teatr Piwnica przy Krypcie z uwagi na panującą sytuację jest zamknięty, publikujemy kilka zdjęć ze spektaklu. To dobra okazja, aby przypomnieć sobie to zabawne przedstawienie z jakże mądrym przekazem i morałem.

Zobacz galerię zdjęć

Fot.: Andrzej Krupiński, Agnieszka Jankowska


Ślimak zamieszkuje swój mały, muszlowy domek. Spotyka na swej drodze Bobra, zajmującego się handlem nieruchomościami. Bóbr naigrywa się z mieszkania Ślimaka. Roztacza przed nim wizję nowego apartamentu, w którym Ślimak nie tylko poczułby się lepiej, ale także byłby lepiej postrzegany przez innych. Rozpoczyna się droga w poszukiwaniu nowego domu dla Ślimaka, w której naszemu bohaterowi towarzyszy rezolutny Bóbr. W podróży spotkają wiele niezwykłych postaci, jak Kret czy Mrówki. Będą przymierzać się do najprzeróżniejszych eleganckich domów. A wszystko po to, by na koniec nasz Ślimak zrozumiał starą prawdę: wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. Żeby docenił, to co ma i pojął, że nawet jeśli jego domek nie jest idealny, nic nie szkodzi. Ważne, żeby był idealny dla niego.

  • Autor: Marta Guśniowska
  • Reżyseria: Laura Słabińska
  • Muzyka: Jacek Gałkiewicz
  • Scenografia: Wanda Kowalska
  • Obsada: Marta Uszko-Tychulska, Rafał Hajdukiewicz, Paweł Niczewski

Miejsce

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, Sala Kina Zamek (wejście A)

Bilety

Darmowe bilety