29-11-2020 / GODZ.13:00 / Zamek Książąt Pomorskich

Szukanie Skarbu Gryfitów na zamku!

Już w najbliższą niedzielę 29 listopada rozpoczyna się poszukiwanie Skarbu Gryfitów na zamku!

Też możesz uczestniczyć w tym niezwykłym wydarzeniu i wygrywać nagrody. Wystarczy, że będziesz śledzić wydarzenie online i kibicować drużynom, które wezmą udział w tej wyjątkowej miejskiej grze terenowej.

Transmisja na żywo – 29 listopada (niedziela) w godz.13.00-14.30 na kanale YouTube „Przygoda z Gryfitami” 

„Przygoda z Gryfitami” – młode pokolenie przewodników lokalnych” to projekt realizowany przez Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Pilotów i Przewodników dzięki wsparciu Narodowego Instytutu Wolności w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich 2020. Częścią projektu jest terenowa gra miejska „Szlakiem Gryfitów po Szczecinie”, której finał został zaplanowany właśnie na szczecińskim zamku. Projekt został objęty patronatem marszałka województwa zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza.

Ze względu na obostrzenia sanitarne w bezpośredniej rozgrywce wezmą udział tylko dwie drużyny: szczecińska drużyna „Z północy” oraz drużyna „Wyznawców Trygława” złożona z połączonych sił rodziny z Wolina oraz z Marianowa! Kto z nich pierwszy odnajdzie Skarb Gryfitów? Nagrody zwycięzcom wręczy…. sam książę Bogusław X!

Organizatorzy wydarzenia przygotowali dla widzów transmisji online niespodzianki i quizy. Śledźcie transmisję dokładnie, bowiem po każdym zadaniu dla drużyn pojawi się pytanie dla widzów dotyczące zabytków i historii Pomorza Zachodniego. Łącznie będzie to aż 10 pytań, a za każde z nich autorzy dwóch pierwszych prawidłowych odpowiedzi otrzymają bony do Empiku wartości 50 zł każdy. Serdecznie zapraszamy!

Miejsce

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Bilety