18-05-2020 - 15-06-2020 / Zamek Książąt Pomorskich

Bezkresne cięcia w skórze Ziemi. Wystawa online

Bezkresne cięcia w skórze Ziemi
Śladami rzeki Kolorado – malownicze kaniony USA

Wystawa „Bezkresne cięcia w skórze Ziemi” jest hołdem i zachwytem nad rzeką Kolorado płynącą w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej, która od wschodu do zachodu tego kontynentu stała się reżyserem wspaniałych krajobrazów. Składają się na nie parki narodowe: Colorado National Monument, Arches National Park, Zion National Park, Glen Canyon i Grand Canyon.

Autorem fotografii jest Grzegorz Mikołajczyk, członek rzeczywisty Fotoklubu Zamek, który cały czas kreując swój styl fotograficzny poszukuje nowych inspiracji i form wyrazu. Znajduje je, podróżując po wielu regionach świata. Autor zamyka w obrazie zarówno urywki chwil życia codziennego miast i ich mieszkańców, jak i spektakle kolorów i kształtów uformowane przez naturę. Fotograf może pochwalić się dorobkiem artystycznym w postaci licznych wystaw klubowych, a także wystawy indywidualnej prezentowanej w 2017 r., poświęconej wyprawie po Irlandii.

Zobacz galerię zdjęć

Obwiedzione stromymi klifami i wycięte przez erozję trzech żywiołów: wodę, ziemię i powietrze, kaniony to przepastne, wąskie doliny w skorupie ziemskiej. Ich widok przywołuje na myśl same superlatywy i poczucie zachwytu, dając jednocześnie wrażenie maleńkości ludzkiej istoty względem natury. Wielobarwne warstwy skalne świadczą historyczną geologię danego obszaru jak spis treści pracy naukowej. Kształtowane milionami lat przez rzeki, wyprażone palącym słońcem tworzą formy terenu niczym kosmiczny marsjański krajobraz.

Miejsce

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Bilety

Darmowe bilety