01-07-2019 / GODZ.10:00 / Hol Wschodni

Bezkresne cięcia w skórze ziemi.

Bezkresne cięcia w skórze ziemi. Śladami rzeki Kolorado – malownicze kaniony USA

Kaniony to przepastne, wąskie doliny w skorupie ziemskiej, których widok budzi zachwyt, dając jednocześnie wrażenie maleńkości ludzkiej istoty względem natury. Kształtowane milionami lat przez rzeki, wyprażone palącym słońcem, tworzą krajobraz niczym kosmiczny, marsjański.

Wystawa „Bezkresne cięcia w skórze Ziemi” jest hołdem i zachwytem nad rzeką Kolorado, płynącą w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej, która od wschodu do zachodu tego kontynentu stała się reżyserem powstania wspaniałych krajobrazów, będących elementami parków narodowych: Colorado National Monument, Arches National Park, Zion National Park, Glen Canyon i Grand Canyon.

Autorem fotografii jest Grzegorz Mikołajczyk, członek rzeczywisty Fotoklubu Zamek w Szczecinie, który cały czas kreując swój styl fotograficzny, poszukuje nowych inspiracji i form wyrazu. Znajduje je podróżując po wielu regionach świata, zamykając w obrazie zarówno urywki chwil życia codziennego miast i ich mieszkańców, jak i spektakle kolorów i kształtów uformowane przez naturę. Fotograf może pochwalić się dorobkiem artystycznym w postaci licznych wystaw klubowych oraz m.in. indywidualnej, prezentowanej w 2017, poświęconej wyprawie po Irlandii.

Miejsce

Zamek Książat Pomorskich w Szczecinie, Hol Wschodni (wejście A)

Bilety

wstęp wolny