22.02 - 05.04 / Galeria Wschodnia (wejście J)

Pomorskie funeralia

Informujemy, że w trosce o Państwa bezpieczeństwo, zgodnie z wytycznymi Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego zostają zawieszone wszystkie wydarzenia odbywające się w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie do odwołania. Zamek jest nieczynny dla odwiedzających. Więcej informacji 

 

Pomorskie funeralia

Do 5 kwietnia (niedziela)

Galeria Wschodnia  (wejście J)

UWAGA! 21, 22, 28 i 29 marca wystawy w Galerii Gotyckiej czynne będą do godz. 14:00

W związku z akcją „Weekend za pół ceny” w dniach 20-22 marca bilety na wystawę będzie można nabyć w cenie 2 zł (bilet normalny i bilet ulgowy).

Wystawa ze zbiorów Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku

Prezentowane na wystawie rzeźby to cenne i interesujące zabytki dawnej sztuki pomorskiej, związanej z ponad 450-letnią historią protestantyzmu na Pomorzu. Obiekty pochodzą z kościołów z terenu obecnego Pomorza Środkowego i Zachodniego. Epitafia towarzyszące pamięci o zmarłych mogą być podstawą do poznawania zwyczajów i tradycji dawnych mieszkańców tych ziem, świadczą też o bogactwie kultury chrześcijańskiej i kunszcie pomorskich rzemieślników.

Bilet upoważnia do wstępu na wszystkie wystawy czasowe i stałe dostępne w galeriach Zamku.

Miejsce

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie (Galeria Wschodnia (wejście J)

Bilety

Dorośli
miejsca standardowe 6 zł
Młodzież licealna i studenci
miejsca standardowe 4 zł
Emeryci i renciści
miejsca standardowe 4 zł
Kup online

Bilety także do nabycia

  • Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (wejście I z małego dziedzińca), tel. 91 48 91 630, czynne: 15 IV - 15 X (poniedziałek – niedziela), godz. 10.00-18.00, 16 X - 14 IV (poniedziałek – sobota), godz. 10.00-18.00.
  • Kasa w skrzydle wschodnim (wejście A z dużego dziedzińca, I p.), tel. 91 434 83 65, czynna od wtorku do niedzieli w godzinach: wtorek – niedziela 10.00 – 18.00. W poniedziałki kasa nieczynna. Dodatkowo kasa jest czynna do czasu rozpoczęcia seansów filmowych.

Dodatkowe Informacje

Bilet upoważnia do wstępu na wszystkie wystawy czasowe i stałe dostępne w galeriach Zamku.