26-04-2019 - 02-06-2019 / Hol skrzydła wschodniego

Tylko we Lwowie

Wystawa fotografii ukraińskiego fotografika Romana Gerynowicza, członka AFIAP oraz Narodowego Związku Artystów Fotografików Ukrainy.

Artysta mówi o sobie i wystawie:

„Lwów to miasto, gdzie się urodziłem, które  ogarnęło i przytuliło mnie, oczarowało. Fotografując próbuję poznać tajemnice jego ulic, spoglądając na najciekawsze istoty na świecie – ludzi. I nawet wtedy, kiedy uliczna pustka wieje chłodem i przy ulicy nie ma żadnego drzewa, obecność człowieka odczuwana jest w sennych budynkach o zamkniętych oczach i bramach, które za moment zostaną  otwarte, w szumie aut,  w drobnej mżawce, która opadać będzie po południu zgodnie z prognozą… Wszystko świadczy o tym, że człowiek jest blisko. I nie ma znaczenia, kiedy się urodził – kilkadziesiąt czy sto lat temu – on jest tu obecny, on żyje w tym mieście, oddycha jego powietrzem […]”.

Roman Gerynowicz  urodził się w 1959 roku, mieszka i pracuje we Lwowie. Brał udział w licznych wystawach w kraju i za granicą. Na wystawie w szczecińskim Zamku pokazanych zostanie około 40. fotografii artysty.

Miejsce

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, Hol skrzydła wschodniego (wejście A)

Bilety