12-11-2020 do 31-12-2020 / wydarzenie online

Wystawa fotograficzna Danuty Borek “Tak blisko, tak daleko…”

Danuta Borek “Tak blisko, tak daleko…”

Wystawa fotograficzna Fotoklubu Zamek

wydarzenie online

 

Sepiowe impresje autorstwa Danuty Borek przenoszą odbiorcę w świat daleki od cywilizacji. Sylwetki samotnych drzew w Smołdzińskim Lesie, drzemiące w oparach mgły, skąpane w rosie trawy i trzciny. Słońce przedzierające się przez zarośla i lasy, piaszczyste wydmy, wędrówka brzegiem morza…

 

Autorka o swoich pracach:

Wstań o 3.00 rano i ruszaj w mroku przez Smołdziński Las na Czołpę. Będziesz mijał po drodze sylwetki samotnych drzew drzemiące w oparach mgły, skąpane w rosie trawy i trzciny. Możesz zaplątać się w gęste, Lepkie pajęczyny. Jak będziesz miał szczęście wyjdą Ci na spotkanie wyłaniające się jak duchy, zaciekawione Twoją obecnością, konie. Powitasz słońce przedzierające się przez zarośla i lasy. Słońce już wysoko, a Ty musisz się wspiąć na piaszczystą wydmę, grzęznąc po kostki w ruchomych piaskach. Ale słyszysz już szum fal i nawoływania ptaków.

Za górą czeka Cię nagroda – umęczone stopy zanurzysz w zimnym Bałtyku. Odpoczniesz chwilę, ale ruszaj dalej brzegiem morza — do cywilizacji jeszcze daleko.

Danuta Borek uczy chemii i podstaw przedsiębiorczości w II Liceum Ogólnokształcące im. Mieszka I w Szczecinie. Jest członkiem Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury i członkiem Fotoklubu Zamek. Ukończyła studia podyplomowe z plastyki. Malarstwo i fotografia to jej pasje. Przyjemność tworzenia przeplata się ze zwątpieniem i szukaniem osobistych rozwiązań w sztuce. Uczestniczy w plenerach malarskich i fotograficznych, wystawach zbiorowych oraz indywidualnych ZSTK i Fotoklubu Zamek.

W 2019 roku w Zamku Książąt Pomorskich, można było obejrzeć  pierwszą indywidualną wystawę fotograficzną D. Borek –  „Wenecja od podszewki”.

Miejsce

wydarzenie online

Bilety