24-02-2021 do 19-03-2021 / GODZ.10:00 - 18:00 / Zamek Książąt Pomorskich

Wystawa Secret Lives / Sekretne Życie

Secret Lives / Sekretne Życie

Hol Wschodni
24 lutego – 19 marca 2021
godziny otwarcia: 10:00 – 18:00 (od wtorku do niedzieli)
wstęp wolny

Po raz kolejny w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie będzie można zobaczyć wystawę prezentującą twórczość artystów estońskich. Na ekspozycję składa się około 60 prac – grafik, rysunków i małych form przestrzennych, których autorami są znani i cenieni na świecie: Viive Noor, Kadi Kurema, Regina Lukk-Toompere oraz Urmas Viik.
Prezentowane prace nacechowane są indywidualnym i niepowtarzalnym stylem ich twórców. Wprowadzają widza w mały, sekretny, bajkowy i bardzo osobisty świat. Treści zaczerpnięte m.in. z baśni braci Grimm, H.C. Andersena czy estońskich mitów stają się w przekazie artystycznym uniwersalne i tak bardzo współczesne. Autorzy w niepowtarzalny sposób oddają i ilustrują ponadczasowe życiowe prawdy a także niezmienność ludzkiej natury.

Wystawa gościła dotychczas we Francji (Paryż i Strasburg), Izraelu (Tel Awiw i Jerozolima) i na Białorusi (Mińsk). W Polsce pokazywana była w Warszawie, Płocku i Krakowie.
Organizatorem wystawy w naszym kraju jest Ambasada Republiki Estońskiej w Warszawie.

 

 

Z uwagi na obostrzenia związane z COVID-19 na terenie Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie obowiązuje przestrzeganie specjalnego reżimu sanitarnego, m.in. stosowanie maseczek ochronnych, ograniczona liczba zwiedzających w galeriach wystawowych, konieczność mycia i dezynfekcji rąk.

Regulamin zwiedzania galerii – pobierz (PDF)
Aneks nr 3 do regulaminu zwiedzania galerii – pobierz (PDF)

 

Miejsce

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, Hol Wschodni

Bilety