04-01-2021 do 15-01-2021 / wydarzenie online

Ferie z Zamkiem. Antarktyka. Wojciech Nawrocki

Spotkania online dla dzieci i młodzieży z Wojciechem Nawrockim – podróżnikiem i fotografem podwodnym

wydarzenie online

4 – 8 stycznia 2021

 Cykl krótkich filmów, podczas których gospodarz spotkań opowie młodym widzom historię swojej niezwykłej wyprawy na Antarktykę, wciągnie w wir przygody, ukazując różne oblicza krainy wiecznego lodu oraz nieprzetarte szlaki i miejsca, w których nie gościł przedtem żaden człowiek. Przybliży tajniki żeglarstwa, wytłumaczy i pokaże na czym polega przyrodnicza i podwodna fotografia. Podróżnik zaprezentuje niezwykłe zdjęcia, które wykonał podczas swojej wyprawy. Opowie o gatunkach zwierząt żyjących na Antarktydzie i w wodach Oceanu Południowego, jakie napotkał na swojej drodze. Gościem cyklu będzie także Piotr Kuźniar – płetwonurek, przyrodnik, entuzjasta rejsów polarnych, który, jako kapitan Jachtu Selma Expeditions, ustanowił żeglarski i morski rekord świata, dopływając najdalej na południe.

Uczestnicy wirtualnych spotkań z pewnością zachwycą się przygodami i opowieściami prowadzącego, wraz z nim i jego gośćmi na chwilę sami staną się żeglarzami, nurkami i odkrywcami.

Wojciech Nawrocki – fotograf, przyrodnik, podróżnik i płetwonurek. Członek Związku Polskich Fotografów Przyrody. Laureat 41. Pomorskich Spotkań z Diaporamą.

Emisja spotkań:

4 stycznia (poniedziałek), godz. 14:00 – odc.1, Projekt Antarktyka

 

5 stycznia (wtorek), godz. 14:00 – odc.2, Antarktyka – żeglarskie opowieści

 

6 stycznia (środa), godz. 14:00 – odc.3, Podwodna Antarktyka – obrazy z dna końca świata

 

8 stycznia (piątek), godz. 14:00 – odc. 4, Antarktyka i jej bioróżnorodność

 

Miejsce

wydarzenie online

Bilety