06-07-2022, 13-07-2022, 20-07-2022, 27-07-2022 / GODZ.17:00 - 18:30

Lato na scenie. Interaktywne spektakle

LATO NA SCENIE. INTERAKTYWNE SPEKTAKLE DLA DZIECI

 
Cykl czterech interaktywnych spektakli teatralnych dla dzieci w wieku 5-12 lat, połączonych z animacjami, które w pełni angażują uczestników w przedstawienie. Spektakle nie tylko bawią, ale też – poprzez metody teatralne i bajkoterapię – edukują, m.in. w zakresie historii Pomorza, Szczecina i Zamku Książąt Pomorskich, znajomości regionalnych legend i podań, świadomości dziedzictwa kulturowego, a także uniwersalnych wartości wynikających z bajek, baśni i opowiadań. Pozwalają również oswoić się ze sceną, bowiem w programie jest także „ABC aktora”: ćwiczenie gry aktorskiej, praca z kostiumami, rekwizytami i uczestnictwo w spektaklu.
 
6, 13, 20 i 27 lipca (środy), godz. 17:00 – 18:30
Sala Anny Jagiellonki
Prowadzenie: Anna Gielarowska, aktorka i pedagog teatralny, członek szczecińskiego oddziału Związku Artystów Scen Polskich. Prowadzi formy teatroterapii i warsztaty autoprezentacji.
Bilety: 20 zł
 
HARMONOGRAM:
 
6 lipca
Legenda o Baszcie Siedmiu Płaszczy
„Legenda o Baszcie Siedmiu Płaszczy” prezentowana w formie spektaklu. Jest to jedna z legend Szczecina z czasów księcia Bogusława X z rodu Gryfitów i jego żony Anny Jagiellonki, córki króla Kazimierza IV. Jest rok 1496. Książę postanawia jechać do Ziemi Świętej, by dziękować za narodziny syna oraz prosić o mądrość w rządzeniu zjednoczonymi księstwami pomorskimi. W ramach przygotowań zamawia uszycie u Nadwornego Krawca – siedmiu płaszczy. Co stało się po powrocie z wyprawy (1498) i dlaczego krawiec przestał być „Nadwornym” oraz jaką rolę odegrała jego żona? O tym w przedstawieniu. Spektakl uczy szacunku do słowa i pracy oraz zaprasza do uczciwości.


13 lipca
Brzydkie kaczątko
Bajkoterapia. „Brzydkie kaczątko” według Hansa Christiana Andersena. Zaproszenie do twórczej drogi odkrywania talentów i odważnego, cierpliwego pokonywania trudności. W programie: warsztaty dla dzieci “ABC młodego aktora” oraz wspólne przygotowanie i zagranie przedstawienia.


20 lipca
Słoń w pełnym znaczeniu słowa
Spektakl „Słoń w pełnym znaczeniu słowa” według bajki Eugena Klueva. W ZOO nastały rządy Nowej Miotły… Słoń, który jest „w pełnym znaczeniu słowa”, ma zostać… Motylem Kapustnikiem. Wszystkie zwierzęta, które wcześniej były, że “ohoho!” – teraz stały się “ani mru, mru”. Dopiero spotkanie z Bożą Krówką dodaje siły głównemu bohaterowi i przywraca pierwotny porządek… “I właśnie tak zawsze musi być w ZOO, jeśli wciąż o nim mówimy”…


27 lipca
Mały Książę
„Mały Książę” według Antoine’a de Saint-Exupéry’ego. „Był sobie Mały Książę, który mieszkał na planecie troszeczkę większej od niego i który bardzo chciał mieć przyjaciela”… Przedstawienie interaktywne o przyjaźni i miłości oraz o odpowiedzialności. Piękne lalki i scenografia… Świetna zabawa!

Miejsce

Zamek Książąt Pomorskich

Bilety

Dzieci
miejsca standardowe 20 zł
Kup online

Bilety także do nabycia

  • Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (wejście I z Dziedzińca Menniczego), tel. 91 48 91 630, czynne od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10.00-18.00.
  • Kasa w skrzydle wschodnim (wejście A z Dużego Dziedzińca, I p.), tel. 91 434 83 65, czynna od wtorku do niedzieli w godzinach: wtorek – niedziela 10.00 – 18.00. W poniedziałki kasa nieczynna. Dodatkowo kasa jest czynna do czasu rozpoczęcia seansów filmowych.

Dodatkowe Informacje

Bilety: 20 zł