01-09-2020 do 03-09-2020 / Galeria Gotycka

Lekcje muzealne

W kolejnym cyklu lekcji muzealnych na edukacyjne spotkania, urozmaicane elementami gier, zapraszamy przedszkola i szkoły podstawowe.

 

TEMATY DLA PRZEDSZKOLI I SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Wyprawa po ciekawość

Podróż będzie tematem przewodnim spotkania. Uczestnicy zmagać się będą z wyzwaniami rozwijającymi zmysły obserwacji i logicznego myślenia. Podążając śladami Lubinusa odkryją sekrety Wielkiej Mapy Księstwa Pomorskiego.

W trakcie wyprawy, wykorzystując zmysł detektywistyczny, prześledzą losy księcia Filipa II. Czy ta historia zakończy się sukcesem i otwarciem skrytki podróżników?

 

Pobudzając zmysły – sensoryczna komnata zapachu i smaku 

Mieszanki ziołowe, przyprawy w wielu formach, mikstury o zdrowotnych właściwościach i buteleczki pełne różnorodnych pachnideł – zapraszamy do sensorycznej komnaty zapachu i smaku w Cellarium Zielarki.

 

Kocia kolekcja – legendy z pazurem

Koty, jak wiadomo, chadzają własnymi drogami, a my będziemy za nimi podążać. Podczas spotkania poznamy i stworzymy kolekcję kocich opowieści. Przemienimy się w artystów oraz rozwiążemy zagadki kociego świata. Odkryjemy tajemnice legend z różnych części świata, w tym tę, kryjącą się w zamkowych murach.

 

Od muszli do egrety – historia biżuterii

Na przestrzeni wieków biżuteria przyjmowała wiele form, kształtów i spełniała różne role. Na spotkaniu będziemy m.in. podążać śladami archeologów, poznając atrybuty władców z różnych okresów historycznych.

 

Czas trwania wybranej lekcji muzealnej: ok. 90 minut

Lekcje odbywają się w godzinach: 10:00 – 15:30

Miejsce

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, Galeria Gotycka (wejście J)

Bilety

5 zł (opiekunowie wstęp wolny)