17-09-2021 / GODZ.17:00 / Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Rodzinne atrakcje w Zamku w Szczecinie

Zwiedzanie zamkowych dziedzińców, układanie gigantycznych puzzli mapy Księstwa Pomorskiego, zabawa i edukacja w zabytkowej karecie, to propozycje rodzinnego popołudnia, jakie czekają w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, w piątek 17 września. Będzie to szczeciński akcent, w ramach ósmej edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

Ideą wydarzenia jest prezentacja efektów wykorzystania unijnych dotacji w całej Polsce. Zamek Książąt Pomorskich realizuje właśnie projekt POMERANIA – Atrakcje kulturalne i przyrodnicze z Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska. W ramach działania powstały nowe zamkowe atrakcje, które od kilku miesięcy wzbogacają ofertę instytucji, m.in. kareta z grami edukacyjnymi.
Podczas Dnia Otwartego Funduszy Europejskich w Zamku, jaki zaplanowano na 17 września, będzie można w ciekawy sposób poznać historię Księstwa Pomorskiego. Przewidziano m.in. spacer z przewodnikiem po zamkowych dziedzińcach. Uczestnicy wydarzenia dowiedzą się m.in., gdzie leżało księstwo Gryfitów układając własnoręcznie gigantyczne puzzle z mapą. Poznają także historię kartografa Lubinusa, który wykonał Wielką Mapę Księstwa Pomorskiego oraz książąt, którzy ją zamówili. Poznają wiele ciekawostek związanych z dawnym i obecnym Pomorzem. Dowiedzą się, co dziś znajduje się na terenach księstwa, gdzie wśród atrakcji turystycznych oprócz szczecińskiego Zamku znajdziemy m.in. Ogród Dendrologiczny w Przelewicach, ZOO w Ueckermünde i Eberswalde, Park Ptaków w Marlow, zagrodę żubrów na Wyspie Uznam, czy wyłuszczarnię nasion w Jatznick. Najmłodsi i nie tylko, będą mogli wsiąść do prawdziwej karety, w której historycznym wnętrzu zainstalowano nowoczesny monitor do gier edukacyjnych.
Wydarzenie odbędzie się 17 września. Początek o godzinie 17:00, start przy scenie na Dużym Dziedzińcu Zamku. Wstęp wolny.
UWAGA. Wstęp do zamkowych pomieszczeń tylko w maseczkach.

 

 

Pomysły realizowane przez Zamek w ramach programu POMERANIA – Atrakcje kulturalne i przyrodnicze z Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska

Miejsce

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Bilety

Wstęp wolny.

UWAGA. Wstęp do zamkowych pomieszczeń tylko w maseczkach